Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 14.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [14.01.21]
  • Polskie władze zamierzają uregulować kryptowaluty

Polski rząd ma zamiar uregulować rynek kryptowalutowy. Znamy już wstępne zmiany, które mogą wejść w życie.

  • Szczepionki na COVID-19 sprzedawane za BTC w Darknecie

Na czarnych rynkach w Darknecie pojawiły się szczepionki na COVID-19. Ich sprzedawcy domagają się zapłaty w bitcoinach i nie dostarczają towaru – donoszą badacze z Check Point.

  • Burmistrz Miami chce, aby miasto było krypto-stolicą

Burmistrz Miami Francis Suarez spotkał się z Cameronem i Tylerem Winklevossami w miniony weekend, aby przeprowadzić rozmowę o kryptowalutach i przyszłości technologii blockchain. Suarez powiedział, że jego misją jest uczynienie Miami „najbardziej konkurencyjnym miastem na świecie pod względem kryptowalut”.

  • Japoński FSA wspiera Ripple 

Regulatora z Japonii obiera kontrastowe stanowisko do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie przeciwko Ripple Labs.

  • Amerykański OOC zatwierdza pierwszy kryptowalutowy bank

Urząd Kontrolera Waluty (OOC) funkcjonujący w ramach amerykańskiego Departamentu Skarbu poinformował, że wydał warunkowe zezwolenie na działalność Anchorage Digital Bank. W ten sposób spółka stała się pierwszym kryptowalutowym bankiem w USA, który uzyskał akceptację na szczeblu federalnym.

  • Szefem SECu prawdopodobnie zostanie Gary Gensler

Nowym szefem SEC mianowanym przez nadchodzącą administrację Bidena będzie były przewodniczący CFTC – Gary Gensler. Gensler ma pojęcie na temat kryptowalut i blockchaina, a nawet komentował ten temat w przeszłości.

  • 7500 BTC zakopanych na wysypisku śmieci

Mężczyzna przypadkowo wyrzucił siedem lat temu dysk twardy z 7500 BTC. Oferuje on miastu 25% za wykopanie i odzyskanie aktywów.

  • Prywatność i bezpieczeństwo są kluczowe dla cyfrowego EUR

Europejski Bank Centralny poinformował o wynikach konsultacji publicznych, które dotyczyły wprowadzenia cyfrowego EUR.

  • Grayscale twierdzi, że rozwiąże XRP Trust

Firma Greyscale zajmująca się inwestowaniem w aktywa cyfrowe dąży do rozwiązania funduszu XRP Trust – posunięcie, które nastąpiło kilka dni po ogłoszeniu likwidacji pozycji XRP w ramach funduszu Digital Large Cap Fund.

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [14.01.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.