7500 BTC zakopanych na wysypisku śmieci | Wiadomości | CrypS.

7500 BTC zakopanych na wysypisku śmieci

Redaktor: Albert Czajkowski
7500 BTC na wysypisku śmieci

Mężczyzna przypadkowo wyrzucił siedem lat temu dysk twardy z 7500 BTC. Oferuje on miastu 25% za wykopanie i odzyskanie aktywów.

7500 BTC porzuconych na wysypisku

James Howells, 35-letni inżynier IT z Newport i właściciel wyrzuconego dysku twardego z 7500 BTC, apelował o wykopanie wysypiska śmieci i odzyskanie urządzenia. W 2013 roku podczas sprzątania swojego domu mężczyzna przypadkowo wyrzucił dysk twardy zawierający $.... Zasoby Bitcoin pochodzą z działalności wydobywczej Howellsa, kiedy wciąż można było używać procesorów do wydobywania bitcoinów. W listopadzie 2013 roku bitcoiny na dysku twardym były warte już ponad 6,5 miliona dolarów i od tamtej pory inżynier próbuje go odzyskać.

James Howells - człowiek który zgubił 7500 BTC
James Howells – posiadacz zagubionego dysku twardego z 7500 BTC

Według portalu informacyjnego z Newport South Wales Argus, mężczyzna wystosował nowy apel o prawo do wykopywania wysypiska śmieci w mieście. Po wielu odrzuceniach ze strony rady miasta Newport Howells podniósł stawkę, oferując aż 25% wartości utraconych zasobów jako darowiznę na rzecz miasta przy COVID-19. Przy obecnym kursie Bitcoina, ​​miasto może zarobić około 72 milionów dolarów, oczywiście pod warunkiem, że dysk zostanie pomyślnie odzyskany.

Pomoc od miasta

Wszystko, czego Howells potrzebuje, to dostęp do zapisów składowisk, aby zidentyfikować dokładną lokalizację dysku twardego w celu odpowiedniego przeszukania obiektu. Informatyk ujawnił również, że zespół poszukiwawczy stworzy hermetyczne uszczelnienie, aby zapobiec uwalnianiu trujących gazów wysypiskowych podczas wykopów.

Nie ma gwarancji, że dysk nadal działa ze względu na środowisko, w którym się znajdował, ale są rzeczy, które dają mi pewność siebie. Obudowa zewnętrzna może być zardzewiała, ale dysk wewnętrznym, na którym przechowywane są dane, powinien działać. Wierzę, że wciąż jest szansa na odzyskanie aktywów, jednak im dłużej to trwa, tym jest to mniej prawdopodobne.

Niestety urzędnicy rady Newport twierdzą, że zagrożenie dla środowiska związanego z wykopaliskami są znaczne, a straty finansowe, które miasto może ponieść są niewspółmierne do nagrody, jeżeli działania nie przyniosą pożądanych efektów. Pan Howells powiedział, że jest przekonany, że Bitcoiny będą możliwe do odzyskania pomimo lat spędzonych na wysypisku i uzyskał on nawet wsparcie od funduszu hedgingowego, który jest gotów wyłożyć fundusze na całą operację.

kurs BTC rośnie

Biorąc pod uwagę wciąż wspinający się kurs Bitcoina i zdania specjalistów, mówiące, o możliwym wejściu kryptowaluty na poziom 100,000 dolarów jeszcze w tym roku, można wnioskować, że miasto Newport ma jedyną tego rodzaju okazję, żeby nabyć 1875 BTC ($...) za ułamek wartości tego aktywa. Nawet, jeżeli działania okażą się ryzykowne finansowo, warto podjąć próbę współpracy z mężczyzną, ponieważ druga taka okazja może się nie pojawić dla małego miasta w Wielkiej Brytanii.

7500 BTC na wysypisku śmiecireklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.