Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.08.21]
 • Bitcoin uzyskał ponad 1 milion nowych użytkowników
  Według badań w ciągu ostatniego miesiąca do sieci BTC dołączyło więcej użytkowników niż w całym cyklu 2013-2014.
 • 55% największych banków posiada ekspozycję na krypto i blockchain
  Według badań przeprowadzonych przez Blockdata, firmę zajmującą się analizą rynku blockchain, 55 ze 100 największych banków pod względem aktywów posiadanych w zarządzaniu (AUM) jest w jakiś sposób zaangażowanych w tę nową technologię.
 • Przejście Lionela Messiego do PSG wiąże się z wypłatą w kryptowalutach
  Transfer Lionela Messiego z FC Barcelony do Paris Saint Germain (PSG) był jednym z najgłośniejszych wydarzeń na świecie w tym tygodniu. Transfer gwiazdy futbolu obejmował płatność w kryptowalucie. Messi miał otrzymać fan tokeny $PSG jako część „pakietu powitalnego”.
 • Jamajka przeprowadziła próbną emisję krajowej waluty cyfrowej
  Bank of Jamaica ogłosił wydanie pierwszej transzy cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w ramach pilotażowego testu. Podczas testów, które zakończą się w grudniu , regulator wyda w sumie 230 milionów dolarów w CBDC instytucjom depozytowym i autoryzowanym dostawcom usług płatniczych .
 • NFT jako narzędzie do prania pieniędzy? Tak – odpowiadają eksperci
  Zdaniem ekspertów z branży kryptowalut NFT może stanowić bardzo dobre narzędzie do prania pieniędzy i już jest w ten sposób wykorzystywane – donosi Cointelegraph.
 • Argentyna otwarta na przyjęcie Bitcoina
  Prezydent Argentyny jest otwarty na pomysł cyfrowej waluty banku centralnego i akceptację BTC, jednak szef banku centralnego kraju odrzucił ten pomysł.
 • BoA wskazuje korzyści z przyjęcia BTC przez Salwador
  Przyjęcie BTC przez Salwador wywołało wiele komentarzy na rynku finansowym i spotkało się z krytyką ze strony m.in. Banku Światowego. Inne instytucje, takie jak Bank of America, przyznają, że jest to ryzykowny ruch, jednak dostrzegają również pewne korzyści, których nie można ignorować.
 • DAO Maker zhackowane. Projekt traci 7 mln USD
  Kryptowalutowy launchpad DAO Maker padł wczoraj ofiarą hakerów. Napastnikom udało się wyprowadzić 7 milionów USDC.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.08.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.