Argentyna otwarta na przyjęcie Bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Argentyna otwarta na przyjęcie Bitcoina

Konrad Juszczyk
akceptacja kryptowalut w Argentynie

Prezydent Argentyny jest otwarty na pomysł cyfrowej waluty banku centralnego i akceptację BTC, jednak szef banku centralnego kraju odrzucił ten pomysł.

Argentyna i kryptowaluty

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez uważa, że kryptowaluty powinny odgrywać większą rolę w gospodarce kraju, pomimo jego sceptycyzmu do tej klasy aktywów. Podczas wczorajszego wywiadu z lokalnymi mediami, Fernandez został zapytany, czy rozważyłby użycie CBDC, a może nawet poszedł w ślady Salwadoru i przyjął Bitcoina jako legalny środek płatności.

„Nie chcę posuwać się zbyt daleko […], ale nie ma powodu, aby mówić nie. Być może to dobra droga.” odpowiedział Fernandez, dodając – „Mówią, że zaletą jest to, że efekt inflacyjny jest w dużej mierze zniwelowany. ”

Inflacja to jedna z najbardziej drażliwych kwestii w argentyńskiej polityce. Fernandez odziedziczył drugą najbardziej „nieszczęśliwą” gospodarkę na świecie, zgodnie z „World Misery Index” od Bloomberg, po byłym prezydencie i biznesmenie Mauricio Macrim. Dane rządowe wskazują na to, że 100 argentyńskich pesos od czasu, gdy Macri opuścił urząd w 2019 roku, odpowiadałoby 661 pesos dzisiaj.

Pomimo ścisłej kontroli walutowej w Argentynie, obecny prezydent zauważył rosnące postrzeganie Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją w szeroko pojętej gospodarce światowej. Fernandez dostrzegł również, że dla sektora kryptowalut jest jeszcze bardzo wcześnie:

„To globalna debata i muszę przyznać, że jest to temat, do którego podchodzę z ostrożnością. Jest ostrożność, ponieważ jest to nieznane i trudno zrozumieć, jak ta fortuna się urzeczywistnia. Wiele osób na świecie ma takie obawy i dlatego projekt lub system jeszcze się odpowiednio nie rozwinął, jednak jest to coś do rozważenia”. – powiedział prezydent.

Zainteresowanie kryptowalutami w Argentynie znacznie wzrosło w ostatnich latach, głównie dlatego, że można je wykorzystać jako pośrednią ekspozycję na dolara amerykańskiego, co chroni inwestorów w tym kraju przed dewaluacją lokalnej waluty, czyli peso argentyńskiego. Zanim entuzjaści kryptowalut za bardzo się podekscytują, prezes banku centralnego Argentyny, Miguel Pesce, powiedział, że uważa, iż Bitcoin „nie jest [prawdziwym] aktywem finansowym i nie generuje żadnej [trwałej] rentowności”.

akceptacja kryptowalut w Argentynie
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.