Przejście Lionela Messiego do PSG wiąże się z wypłatą w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Przejście Lionela Messiego do PSG wiąże się z wypłatą w kryptowalutach

Zerelik Maciej
messi psg

Transfer Lionela Messiego z FC Barcelony do Paris Saint Germain (PSG) był jednym z najgłośniejszych wydarzeń na świecie w tym tygodniu.

Według Reutersa, transfer gwiazdy futbolu obejmował płatność w kryptowalucie. Messi miał otrzymać fan tokeny $PSG jako część „pakietu powitalnego”. Póki co nie ujawniono konkretnych liczb, jednak bez wątpienia jest to ważny moment w ewolucji cyfrowych aktywów i sportu. Marc Armstrong, dyrektor ds. partnerstwa we francuskiej drużynie, potwierdził tą informację mówiąc:

W pełni angażujemy się w Socios.com, a tokeny PSG okazały się być ogromnym sukcesem dla klubu. Byliśmy w stanie zaangażować się z nową globalną publicznością, tworząc znaczący cyfrowy strumień przychodów.

Fan tokeny są podobne do innych kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ethereum. Różnią się jednak tym, że są emitowane przez franczyzę sportową.

Token kibica PSG – który jest notowany pod symbolem $PSG – został uruchomiony we współpracy z Socios w styczniu 2020 roku. Token służy jako narzędzie dla fanów do interakcji z klubem i udziału w interaktywnych głosowaniach.

W pierwszych dniach jego istnienia, fani za jego pomocą mogli głosować na wybór wiadomości umieszczonej na opasce kapitana.

Przełomowy transfer Messiego do PSG spowodował ogromny wzrost tokena. W zeszłym tygodniu $PSG był wyceniany na około 22 dolary. 10 sierpnia, w dniu oficjalnego ogłoszenia transferu Messiego, jego wartość wzrosła do ponad 60 USD, prawie trzykrotnie w stosunku do poprzedniego tygodnia. Od tego czasu wartość ta spadła i aktualnie oscyluje w graniach ok. 41 dolarów.

messi psg
reklama
reklama