Przejście Lionela Messiego do PSG wiąże się z wypłatą w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Przejście Lionela Messiego do PSG wiąże się z wypłatą w kryptowalutach

Redakcja
messi psg

Transfer Lionela Messiego z FC Barcelony do Paris Saint Germain (PSG) był jednym z najgłośniejszych wydarzeń na świecie w tym tygodniu.

Według Reutersa, transfer gwiazdy futbolu obejmował płatność w kryptowalucie. Messi miał otrzymać fan tokeny $PSG jako część “pakietu powitalnego”. Póki co nie ujawniono konkretnych liczb, jednak bez wątpienia jest to ważny moment w ewolucji cyfrowych aktywów i sportu. Marc Armstrong, dyrektor ds. partnerstwa we francuskiej drużynie, potwierdził tą informację mówiąc:

W pełni angażujemy się w Socios.com, a tokeny PSG okazały się być ogromnym sukcesem dla klubu. Byliśmy w stanie zaangażować się z nową globalną publicznością, tworząc znaczący cyfrowy strumień przychodów.

Fan tokeny są podobne do innych kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ethereum. Różnią się jednak tym, że są emitowane przez franczyzę sportową.

Token kibica PSG – który jest notowany pod symbolem $PSG – został uruchomiony we współpracy z Socios w styczniu 2020 roku. Token służy jako narzędzie dla fanów do interakcji z klubem i udziału w interaktywnych głosowaniach.

W pierwszych dniach jego istnienia, fani za jego pomocą mogli głosować na wybór wiadomości umieszczonej na opasce kapitana.

Przełomowy transfer Messiego do PSG spowodował ogromny wzrost tokena. W zeszłym tygodniu $PSG był wyceniany na około 22 dolary. 10 sierpnia, w dniu oficjalnego ogłoszenia transferu Messiego, jego wartość wzrosła do ponad 60 USD, prawie trzykrotnie w stosunku do poprzedniego tygodnia. Od tego czasu wartość ta spadła i aktualnie oscyluje w graniach ok. 41 dolarów.

messi psgreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.