W ciągu ostatnich 30 dni Bitcoin uzyskał ponad 1 milion nowych użytkowników | Wiadomości | CrypS.

W ciągu ostatnich 30 dni Bitcoin uzyskał ponad 1 milion nowych użytkowników

Konrad Juszczyk
bitcoin flying - ath

Według badań w ciągu ostatniego miesiąca do sieci BTC dołączyło więcej użytkowników niż w całym cyklu 2013-2014. 

Rośnie ilość zainteresowanych Bitcoinem

Willy Woo, jeden z najbardziej szanowanych analityków na rynku kryptowalut, powiedział, że sieć bitcoinów rośnie w najszybszym tempie w historii. Na wykresie opublikowanym w środę Woo pokazał, że 1,2 miliona nowych użytkowników dołączyło do sieci bitcoin w ciągu ostatnich 30 dni, co stanowi nowy rekord.

Warto podkreślić, że wykres został stworzony przez samego Woo i nie bierze pod uwagę użytkowników spoza łańcucha, takich jak ci, którzy pozostają na giełdach. Analityk sugeruje, że na tych platformach wzrost inwestorów może być nawet trzykrotnie większy niż 1,2 miliona miesięcznie. Woo zauważył już w przeszłości, że liczba użytkowników BTC ma tendencję do prawie podwajania się każdego roku, co jest historycznym trendem, który sięga czasów powstania waluty 12 lat temu.

Branża kryptograficzna coraz większa

Trend wzrostowy nie ogranicza się tylko do bitcoina. Zgodnie z ogólnym przeglądem rynku dokonanym przez Crypto.com, liczba inwestorów w kryptowaluty wzrosła ponad dwukrotnie w 2021 roku , skacząc ze 106 milionów użytkowników w styczniu do 221 milionów pod koniec czerwca.

Choć cyfrowe złoto jest wciąż jednym z najcześćiej wybieranych aktywów cyfrowych, to stoi ono obecnie w obliczu silnej konkurencji ze strony altcoinów. Według najnowszych danych opublikowanych przez Coinmarketcap dominacja rynkowa Bitcoin spadła poniżej 45%, co jest sporym spadkiem od stycznia, gdy ta dominacja wynosiła 69%.’

 

bitcoin flying - ath
reklama
reklama