Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 13.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.05.21]
 • Vitalik Buterin kończy żywot psich tokenów
  Twórca Ethereum przekazuje swoje SHIB, AKITA oraz ELON w których miał ogromne pozycje, na rzecz organizacji charytatywnych, zgodnie z publicznymi danymi blockchain.
 • Tesla przestaje akceptować BTC – jaki jest prawdziwy powód?
  Elon Musk ogłosił wczoraj na Twitterze, że Tesla przestaje akceptować bitcoiny w związku z obawami o ich szkodliwy wpływ na środowisko. Informacja doprowadziła do spadków na rynku oraz wywołała szereg spekulacji. Jaki jest prawdziwy powód Tesli? Odpowiedź to wielkie pieniądze.
 • Craig Wright pozywa 16 deweloperów BTC
  Prawne starania Craiga Wrighta o pozwanie kilkunastu deweloperów pracujących nad sieciami Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Cash ABC oraz Bitcoin SV zostały zatwierdzone.
 • Aplikacja Coinbase najpopularniejszą aplikacją na iOS w USA
  Aplikacja mobilna Coinbase stała się najpopularniejszą aplikacją na iOS w USA. Udało jej się nawet prześcignąć niektóre bardzo popularne apki, takie jak TikTok, YouTube, Instagram, czy Facebook.
 • Protokół DeFi xToken stracił 25 milionów dolarów
  Atakujący wycofał aktywa o wartości około 25 milionów dolarów z protokołu zdecentralizowanego finansowania xToken. Specjaliści zauważyli „rozbieżności w cenie i podaży” około dziesięciu minut po ataku i zawiesili pracę inteligentnych kontraktów.
 • Tor Project wystawia na aukcję adres URL Onion w formie NFT
  W ramach zbiórki pieniędzy Tor wystawia na aukcję prywatny klucz kryptograficzny RSA1024 użyty do stworzenia pierwszej domeny, która powstała w sieci TOR wraz z jedynym w swoim rodzaju dziełem sztuki NFT o nazwie „Dreaming at Dusk”.
 • MoneyGram umożliwi transakcje gotówkowe za Bitcoin
  MoneyGram chce pozwolić klientom kupować i sprzedawać bitcoiny za gotówkę w tysiącach fizycznych lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. Firma nawiązała współpracę z operatorem bitomatów Coinme, aby ułatwić obsługę transakcji. 
 • Polski projekt Adshares to od teraz multichain
  Adshares stał się oficjalnie mulitchain’em. Polski startup opublikował również roadmap’e projektu, a jego kryptowaluta ADS urosła o prawie 300% w ciągu ostatniego miesiąca, m.in. za sprawą listingu na Pancakeswap.
 • Facebook zapowiada emisję stablecoina opartego o USD
  Diem Association ujawniło, że przenosi swoją główną działalność ze Szwajcarii do USA i wycofało wniosek o licencję na system płatności złożony w szwajcarskim Urzędzie Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA). Obecnie Diem ma w planach emisję stablecoina opartego o amerykański dolar pod nazwą Diem USD.
 • Kierownictwo BitMEX stanie przed sądem w marcu 2022 r.
  Sprawa o pranie brudnych pieniędzy odbędzie się 18 miesięcy po tym, jak po raz pierwszy postawiono zarzuty. Byłym członkom BitMEX w przypadku uznania ich za winnych grozi do 5 lat więzienia i 250 000 dolarów grzywny.
 • Phison przewiduje niedobór dysków SSD do 2023 roku
  Tajwańska firma Phison Electronics ostrzegła przed zbliżającym się wzrostem cen dysków SSD ze względu na ekscytację związaną z wydobyciem kryptowaluty Chia. 
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.05.21]
reklama
reklama