Tor Project wystawia na aukcję adres URL Onion w formie NFT | Wiadomości | CrypS.

Tor Project wystawia na aukcję adres URL Onion w formie NFT

Mariusz Przepiórka
Tor Project wystawia na aukcję adres URL Onion w formie NFT

Tor Project wystawia na aukcję pierwszą domenę .onion, jaką kiedykolwiek stworzono, duskgytldkxiuqc6.onion, w formie tokena NFT.

Domena w formie NFT od Tor

Organizacja non-profit Tor Project zarządza zdecentralizowaną siecią Tor, która umożliwia użytkownikom anonimowy dostęp do stron internetowych i specjalnych adresów URL Onion (.onion). Powszechnie określana mianem dark webu sieć Tor pozwala twórcom stron internetowych na tworzenie specjalnych serwisów Onion, które są dostępne tylko przez sieć Tor i zapewniają anonimowość właścicielowi serwisu. Pierwszą taką usługą stworzoną przez Tor jest Dusk pod adresem http://duskgytldkxiuqc6.onion, która jest powszechnie używana jako przykładowa usługa Onion w dokumentacji i plikach pomocy dotyczących sieci Tor.

domena NFT od Tor

W ramach zbiórki pieniędzy Tor wystawia na aukcję prywatny klucz kryptograficzny RSA1024 użyty do stworzenia Dusk wraz z jedynym w swoim rodzaju dziełem sztuki NFT o nazwie „Dreaming at Dusk” stworzonym na podstawie klucza przez Itzel Yard (@ixshells). Aukcja Tora odbywa się na foundation.app. Zwycięzca licytacji otrzyma klucz 1 listopada 2021 roku, a Tor Project twierdzi, że może on zostać dostarczony w dowolny sposób, jaki zażyczą sobie „właściciele”.

Klucz będzie tylko eksponatem

„Po przekazaniu klucz prywatny będzie należeć do Właścicieli i może być wykorzystywany w sposób, jaki Właściciele uznają za stosowny. Właściciele mogą się z nami skontaktować pod adresem dusk[at]torproject.org. Właściciele mogą odmówić przyjęcia klucza prywatnego, jeśli takie mają życzenie” – czytamy obecnie w serwisie Disk Tor.

Warto zwrócić uwagę, że zwycięzca aukcji otrzyma klucz prywatny do Dusk po zakończeniu przez Tor migracji usług Tor Onion z wersji 2 do wersji 3. Oznacza to, że zwycięzca aukcji nie będzie mógł użyć klucza prywatnego Dusk do hostowania usługi Onion, a klucz ten będzie po prostu świadectwem historii Tora.

Tor Project wystawia na aukcję adres URL Onion w formie NFT
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.