Vitalik Buterin kończy żywot psich tokenów | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin kończy żywot psich tokenów

Konrad Juszczyk
Vitalik Buterin kończy żywot psich tokenów

Twórca Ethereum przekazuje swoje SHIB, AKITA oraz ELON w których miał ogromne pozycje, na rzecz organizacji charytatywnych, zgodnie z publicznymi danymi blockchain.

Buterin przekazuje swoje kryptowaluty

W ciągu ostatnich tygodni wiele nowych kryptowalut bez żadnej wartości poszybowało do góry ze względu na sztuczne pompowanie cen. Niektóre „psie kryptowaluty” w swoich whitepaperach zapisało, że zamiast spalać tokeny, część podaży wyśle do twórcy Ethereum, Vitalika Buterina.

Twórcy co najmniej trzech projektów postanowili wysłać połowę swoich tokenów na publicznie znany adres Ethereum Buterina. Kryptowaluty te obejmowały Shiba Inu (SHIB), Akita Inu (AKITA) i Dogelon Mars (ELON). Jednak jak się okazało, taki ruch nie był najlepszy dla deweloperów, ponieważ Buterin postanowił pozbyć się tych kryptowalut, przekazując wcale niemałe ich ilości na cele charytatywne. Buterin przesłał już 660 miliardów SHIB, 140 miliardów AKITA i 43 miliardy ELON do różnych organizacji charytatywnych.

spadek kryptowalut opartych na psach

Koniec sezonu na shitcoiny

Dane z Coingecko pokazują, że cena SHIB spadła o ponad 40%, podczas gdy cena AKITA spadła o 60%, a ELON o 70% prowadząc resztę shitcoinów do mocnych spadków. Eksperci z branży zauważyli duże ruchy pochodzące z portfela Buterina już w środę, przy czym jedno z najważniejszych wydarzeń nastąpiło, gdy współzałożyciel sieci Ethereum usunął płynność z puli SHIB na Uniswap i rozpoczął przekazywanie swoich tokenów.

Podczas gdy niektórzy handlowcy, którzy w ostatnim czasie zgromadzili sporo shitcoinów, są niezadowoleni z wyboru Buterina, szersza społeczność kryptowalut pochwaliła ten ruch, ponieważ niedawny szum wokół monet bez wartości podniósł koszty transakcji w sieci Etheruem i namieszał na rynku, powodując „splamienie” imienia kryptowalut, które są przyszłością finansów.

Tokeny zostały przekazane różnym organizacjom charytatywnym, w tym „Gitcoin” , „Methuselah Fund” „Give Well” i „India Covid Relief Fund”. Łączna wartość przekazanych środków wyniosła około 2 miliardy dolarów. Jest to niesamowity gest, szczególnie biorąc pod uwagę, że do niedawna wartość netto założyciela Ethereum wynosiła nieco ponad 1 miliard dolarów.

Vitalik Buterin kończy żywot psich tokenówreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.