Craig Wright pozywa 16 deweloperów BTC | Wiadomości | CrypS.

Craig Wright pozywa 16 deweloperów BTC

Zerelik Maciej
Craig Wright

Prawne starania Craiga Wrighta o pozwanie kilkunastu deweloperów pracujących nad sieciami Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Cash ABC oraz Bitcoin SV zostały zatwierdzone.

Craig Wright uzyskał zgodę na pozwanie deweloperów BTC

Korzystając z usług firmy prawniczej o nazwie ONTIER, samozwańczy Satoshi Nakamoto będzie ścigał deweloperów, aby zmusić ich do odzyskania ponad 4 miliardów dolarów BTC, które rzekomo zostały skradzione z jego komputera w zeszłym roku.

Jak informowaliśmy pod koniec lutego, Wright i ONTIER ogłosili plany podjęcia działań prawnych przeciwko deweloperom Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) i Bitcoin Cash ABC (BCH ABC).

Firma działała w imieniu Tulip Trading Limited (TTL) – podmiotu z siedzibą na Seszelach, którego głównym właścicielem jest Wright. W oświadczeniu obie strony twierdziły, że komputer Wrighta został zhakowany w 2020 roku, a sprawcy w jakiś sposób wykradli jego klucze prywatne do dwóch adresów, które przechowywały ponad 4 miliardy dolarów w BTC.

W związku z tym prawnicy zażądali, aby deweloperzy „umożliwili TTL odzyskanie dostępu i kontroli nad jego bitcoinami”. Uzasadniali to tym, że „zgodnie z angielskim prawem są oni odpowiedzialni za ich powiernictwo”.

Chociaż ich roszczenia wydawały się nieco kontrowersyjne, Wright uzyskał zgodę na złożenie pozwu przeciwko deweloperom. W oświadczeniu ONTIER z 12 maja możemy przeczytać:

Firma rozpoczęła proces postępowania prawnego wobec 16 deweloperów Bitcoina. Firma otrzymała pozwolenie na sądzenie się poza jurysdykcją przez Sądy Biznesu i Nieruchomości Wysokiego Trybunału w Londynie po złożeniu 145-stronicowego wniosku.

W oświadczeniu podkreślono po raz kolejny, że „Dr. Wright jest wynalazcą Bitcoina” i opisano TTL jako ofiarę w tej sprawie:

Tulip Trading jest, czysto i po prostu, ofiarą kradzieży. Hack został po raz pierwszy zgłoszony na policję w lutym ubiegłego roku. TTL nie otrzymało zgody na ubieganie się o odzyskanie dostępu do swoich cyfrowych aktywów i kontroli nad nimi od osób, które są w stanie naprawić ich stratę. Fakt, że ktoś ukradł cyfrowo przechowywane przez TTL, zaszyfrowane prywatne klucze Bitcoin, nie powstrzymuje deweloperów przed wdrożeniem kodu, który umożliwi prawowitemu właścicielowi odzyskanie kontroli nad jego bitcoinami.

Pomoc innym ofiarom hacków

Podobnie jak w przypadku pierwszego oświadczenia w lutym, ONTIER i Wright zapewnili, że jeśli ta sprawa się powiedzie, może to pomóc innym ofiarom, które zostały zhakowane w przeszłości.

W tym, co może okazać się ogromną ulgą dla wielu, orzeczenie na korzyść Tulip Trading miałoby znaczące implikacje dla tych, którzy stracili dostęp do swoich Bitcoinów lub ich monety zostały skradzione.

Craig Wright
reklama
reklama