Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 12.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 12.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.01.22]
 • Binance poszukuje polskich twórców NFT
  Giełda kryptowalutowa Binance na swym oficjalnym blogu poinformowała, że poszukuje nowatorskich twórców, którzy znają najnowsze trendy i chcą skorzystać z możliwości pojawienia się na Binance NFT Marketplace. Spółka zaprasza wszystkich artystów i twórców zainteresowanych tematyką NFT, do włączenia się w tworzenie platformy.
 • Cryptobank SEBA zebrał 120 milionów dolarów
  Licencjonowany bank kryptowalut SEBA ze Szwajcarii zamknął rundę finansowania serii C za 110 milionów CHF (~ 120 milionów USD). Poprowadziły ją Altive, Ordway Selections, Summer Capital i DeFi Technologies.
 • Jerome Powell: CBDC i stablecoiny mogą współistnieć
  Szef Rezerwy Federalnej Jerome Powell wydaje się zmieniać zdanie w sprawie relacji pomiędzy CBDC a stablecoinami. Podczas przesłuchania przed amerykańskim kongresem zasugerował, że oba te aktywa mogą współistnieć, a CBDC nie zastąpi stablecoinów.
 • RPA: bracia z AfriCrypt mogli ukraść bitcoiny o wartości 3,6 mld USD
  Według Bloomberga, we wtorek władze RPA wszczęły dochodzenie w sprawie sagi inwestycyjnej AfriCrypt bitcoin (BTC). Wpłynęły liczne skargi osób dotkniętych rzekomą kradzieżą miliardów dolarów w BTC.
 • Czy Ethereum jest papierem wartościowym? Gensler znów nie odpowiada
  Przewodniczący SECu – Gary Gensler, w wywiadzie dla CNBC odmówił komentarza na temat tego, czy Ethereum może być klasyfikowane jako papier wartościowy.
 • Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi – uważa GAO
  Biuro Odpowiedzialności Rządu Stanów Zjednoczonych (GAO) opublikowało raport szczegółowo opisujący, w jaki sposób kryptowaluty – i bitomaty – mogą być wykorzystywane do ułatwiania handlu ludźmi i narkotykami.
 • Korelacja Bitcoina z S&P 500 i Nasdaq osiąga najwyższy poziom od lipca 2020 r.
  Historycznie, Bitcoin utrzymywał stosunkowo niską korelację z tradycyjnymi rynkami, w tym z indeksami akcji i towarami takimi jak złoto. Jednak w ostatnich tygodniach korelacja wiodącej kryptowaluty z dwoma głównymi indeksami – S&P 500 i Nasdaq – wykazuje tendencję wzrostową.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 12.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.