Czy Ethereum jest papierem wartościowym? Gensler znów nie odpowiada | Wiadomości | CrypS.

Czy Ethereum jest papierem wartościowym? Gensler znów nie odpowiada

Zerelik Maciej
Szef SEC - Gary Gensler chce uregulować mocniej branże kryptowalut

Przewodniczący SECu – Gary Gensler, w wywiadzie dla CNBC odmówił komentarza na temat tego, czy Ethereum może być klasyfikowane jako papier wartościowy.

Gary Gensler ponownie pokazał swoją niechęć do wyjaśnienia statusu regulacyjnego Ethereum. W poniedziałkowym wywiadzie dla CNBC Squawk Box, przewodniczący SEC omówił prawa papierów wartościowych dotyczące kryptowalut z Andrewem Sorkinem.

Kiedy Sorkin zapytał go o to, czy jego zdaniem Ethereum może zostać sklasyfikowane jako papier wartościowy, odmówił odpowiedzi. Stwierdził, że nie będzie wypowiadał się na temat konkretnych kryptowalut. Sorkin zapytał

Czy może pan wyjaśnić swój pogląd na to, czy Ethereum jest papierem wartościowym, czy nie – myślę, że faktycznie zasugerował pan, że nie jest, ale następnie, podczas gdy uważa pan, że Ripple jest papierem wartościowym, a wiem, że trwa proces sądowy związany z Ripple, ale czy mógłby pan wypowiedzieć się na temat kwestii Ethereum?

Gary Gensler odpowiedział:

Nie zamierzam wypowiadać się w żadnej sprawie.

Dodał też, że SEC nie „angażuje się w publiczne dyskusje dot. jednego, konrektnego projektu.

Publiczne stanowisko Genslera w sprawie kryptowaluty numer dwa oznacza wyraźny kontrast z jego poprzednikiem Jayem Claytonem, który stwierdził, że Ethereum nie jest papierem wartościowym.

Szef SEC - Gary Gensler chce uregulować mocniej branże kryptowalut
reklama
reklama