Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi - uważa GAO | Wiadomości | CrypS.

Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi – uważa GAO

Zerelik Maciej
bitomat

Biuro Odpowiedzialności Rządu Stanów Zjednoczonych (GAO) opublikowało raport szczegółowo opisujący, w jaki sposób kryptowaluty – i bitomaty – mogą być wykorzystywane do ułatwiania handlu ludźmi i narkotykami.

Raport wymienia dwa główne powody, dla których bitomaty mogą pomagać w ułatwianiu działalności przestępczej. Czytamy w nim:

Podczas gdy operatorzy kiosków są zobowiązani do rejestracji w FinCEN, nie są zobowiązani do rutynowego zgłaszania konkretnych lokalizacji swoich kiosków. To ogranicza zdolność agencji federalnych do identyfikacji bitomatów w obszarach, które zostały określone jako obszary wysokiego ryzyka dla przestępstw finansowych i mogą obejmować handel ludźmi i narkotykami.

Po drugie, bitomaty „mogą nie zbierać informacji o tożsamości użytkownika”. To z kolei zapewnia „pewien stopień anonimowości” i sprawia, że wirtualne waluty są „atrakcyjne dla przestępców”.

Według Coin ATM Radar, strony internetowej, która pozwala operatorom bankomatów na samodzielne zgłaszanie lokalizacji bitomatów, szybko rozprzestrzeniają się one w całych Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2017 roku w Stanach Zjednoczonych aktywnych było łącznie 560 urządzeń. Dziś ta liczba wzrosła do ponad 30 000.

Raport GAO wyodrębnia również Bitcoina jako najczęściej wykorzystywaną monetę do popełniania przestępstw.

bitomat
reklama
reklama