Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi - uważa GAO | Wiadomości | CrypS.

Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi – uważa GAO

Redakcja
bitomat

Biuro Odpowiedzialności Rządu Stanów Zjednoczonych (GAO) opublikowało raport szczegółowo opisujący, w jaki sposób kryptowaluty – i bitomaty – mogą być wykorzystywane do ułatwiania handlu ludźmi i narkotykami.

Raport wymienia dwa główne powody, dla których bitomaty mogą pomagać w ułatwianiu działalności przestępczej. Czytamy w nim:

Podczas gdy operatorzy kiosków są zobowiązani do rejestracji w FinCEN, nie są zobowiązani do rutynowego zgłaszania konkretnych lokalizacji swoich kiosków. To ogranicza zdolność agencji federalnych do identyfikacji bitomatów w obszarach, które zostały określone jako obszary wysokiego ryzyka dla przestępstw finansowych i mogą obejmować handel ludźmi i narkotykami.

Po drugie, bitomaty “mogą nie zbierać informacji o tożsamości użytkownika”. To z kolei zapewnia “pewien stopień anonimowości” i sprawia, że wirtualne waluty są “atrakcyjne dla przestępców”.

Według Coin ATM Radar, strony internetowej, która pozwala operatorom bankomatów na samodzielne zgłaszanie lokalizacji bitomatów, szybko rozprzestrzeniają się one w całych Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2017 roku w Stanach Zjednoczonych aktywnych było łącznie 560 urządzeń. Dziś ta liczba wzrosła do ponad 30 000.

Raport GAO wyodrębnia również Bitcoina jako najczęściej wykorzystywaną monetę do popełniania przestępstw.

bitomatreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.