Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 10 luty - cryps
 • Nowy rekord sprzedaży NFT za 1.5 mln USD idzie do Axie Infinity

Najpopularniejsza gra oparta o blockchain Ethereum, jaką jest Axie Infinity pobiła dziś światowy rekord w sprzedaży tokenów NFT. Zakup 9 działek jest największą transakcją NFT w historii i kosztowało to użytkownika gry ponad 1,5 miliona dolarów.

 • Społeczność Monero chce, aby Tesla wprowadziła płatności w XMR

Wkrótce po tym, jak Tesla Motors ogłosiła, że w przyszłości może akceptować płatności w Bitcoinie, społeczność Monero zasugerowała, że XMR może być równie dobrą opcją płatności.

 • TLV w projektach DeFi osiąga nowe ATH

Całkowita wartość zablokowana w DeFi wyznacza nowy rekord wszechczasów bliski 40 miliardów dolarów. Według DeFi Pulse, rano 10 lutego liczba ta osiągnęła 39,79 miliarda dolarów.

 • Europol aresztuje 10 cybeprzestępców za kradzież 100 mln USD

Oszuści, którzy za pomocą „SIM swapingu” ukradli 100 mln USD w kryptowalutach, zostali aresztowani przez Europol.

 • Dyrektor generalny MicroStrategy uruchamia bezpłatny kurs online „Bitcoin dla każdego”

Michael Saylor, dyrektor generalny firmy MicroStrategy, producenta oprogramowania analitycznego, przedstawił bezpłatny kurs edukacyjny online (anglojęzyczny) na temat bitcoinów. Sailor powiedział, że kurs pomoże każdemu, kto korzysta z sieci cyfrowych pieniędzy.

 • Wieloryby inwestują w Ethereum

Według Coin Metrics od początku 2021 roku liczba portfeli z ponad 10,000 ETH wzrosła z 1150 do ponad 1250. Liczba wielorybów bitcoin również zaktualizowała swoje maksimum – liczba portfeli z ponad 1000 BTC wzrosła z 1200 do 1300.

 • Rosja sprowadziła do kraju rekordową ilość koparek BTC

Rosja sprowadziła do kraju tysiące koparek kryptowalut. Jest to prawdopodobnie największy jednorazowy zakup urządzeń górniczych w tym kraju.

 • OKEx nawiązuje współpracę z Unstoppable Domains

Broker OKEx poinformował o nawiązaniu współpracy ze spółką Unstoppable Domains, która zajmuje się tworzeniem nazw domen w sieciach blockchain. Kryptowalutowa giełda podkreśliła, że nowe partnerstwo pozwoli jej użytkownikom uprościć proces wpłacania i wypłacania środków poprzez portfel OKEx.

 • Finch Capital zainwestuje w europejskie firmy technologiczne

Wiodąca firma venture capital obecna w Wielkiej Brytanii i Holandii, ogłosiła otwarce „Europe III”, czyli funduszu inwestycyjnego o wartości 150 milionów euro, przeznaczonego na inwestycje w europejskie firmy fintech pracujące nad technologiami takimi jak sztuczna inteligencja.

 • Binance wprowadza natychmiastowe wypłaty kartą w EUR i GBP

Użytkownicy Binance’a w Europie i Wielkiej Brytanii mogą korzystać z natychmiastowych wypłat w EUR i GBP z portfela FIAT giełdy na kartę.

 • Forbes wymienił 11 kryptowalutowych miliarderów

Forbes sporządził listę najbogatszych przedstawicieli branży kryptowalut w 2020 roku. Na jej czele stał dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong z 6,5 miliardami dolarów, następnie szef FTX Sam Bankman-Freed z 4,5 miliardami dolarów i współzałożyciel Ripple Chris Larsen z 2,9 miliardami dolarów. W rankingu znaleźli się również: Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Sailor – 2 miliardy dolarów; CEO Binance Changpeng „CZ” Zhao – 1,9 miliarda dolarów; założyciele Gemini, bracia Winklevoss – po 1,6 miliarda dolarów każdy; Barry Silbert, założyciel Digital Currency Group – 1,5 miliarda dolarów; Jed McCaleb, współzałożyciel i były CTO w Ripple – 1,4 miliarda dolarów; Tim Draper, inwestor venture capital – 1,1 miliarda dolarów; Współzałożyciel Bloq Matthew Roszak – 1 miliard dolarów

Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 10 luty - cryps
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.