Nowy rekord sprzedaży NFT za 1.5 mln USD idzie do Axie Infinity | Wiadomości | CrypS.

Nowy rekord sprzedaży NFT za 1.5 mln USD idzie do Axie Infinity

Konrad Juszczyk
Axie Infinity osiąga nowy rekord sprzedaży NFT za 1.5 mln USD

Najpopularniejsza gra oparta o blockchain Ethereum, jaką jest Axie Infinity pobiła dziś światowy rekord w sprzedaży tokenów NFT. Zakup 9 działek jest największą transakcją NFT w historii i kosztowało to użytkownika gry ponad 1,5 miliona dolarów.

Największa transakcja NFT na świecie

Dziewięć rzadkich działek cyfrowej ziemi w grze blockchain „Axie Infinity” zostało sprzedanych 8 lutego za 888.25 ETH (wartych wówczas ponad 1,500,000 USD), pobijając rekord najdroższej transakcji NFT. Poprzedni rekord wyniósł 800,000 USD za zakup „Cytadeli Słońca” w grze MMORPG „Mirandus”. Gra Axie Infinity oferuje poza stworkami i ich rozwojem, właśnie wirtualne królestwo w którym mogą one zamieszkać. Lunacia, bo tak nazywa się świat w którym można wykupywać działki, oferuje ograniczoną ilość miejsc, a dokładnie 90,601 działek, z czego 19% należy już do graczy.

Chociaż działka „Epic 9” jest jak dotąd największą sprzedażą w sektorze NFT, są mniej więcej trzy inne działki, które idą w górę: od 100 do 10,000 ETH. Użytkownik gry, znany na Twitterze jako @Its_Falcon_Time, który dokonał transakcji mógłby posiąść w rzeczywistym świecie kilka nieruchomości za kwotę 1.5 mln USD, jednak wyjaśnił w tweecie, że cyfrowe ekosystemy będą się nadal rozwijać i traktuje to rozwiązanie jako inwestycję:

Jesteśmy świadkiem historycznej chwili powstania narodów cyfrowych z własnymi ekosystemami i prawami własności. Ziema w Axie ma wartość rozrywkową, społeczną oraz ekonomiczną w postaci przyszłych przepływów zasobów.

Co takiego wyjątkowego jest w Axie i posiadaniu ziemi?

Flying Falcon, podkreśla, że działki, które zakupił są bardzo dobrze umiejscowione, a trend Axie infinity znacznie urósł w 2020 roku. Liczba posiadanych stworków w Axie wzrosła o 743%, liczba aktywnych użytkowników miesięcznie podskoczyła o 3063%, a wolumen rynku wzrósł o 608% i to ponoć tylko początek. Dodatkowo gracze będą mogli wkrótce użytwać nieruchomości do tworzenia własnych wydarzeń w grze jak festiwale, koncerty czy galerie sztuki, a następnie na tym zarabiać, jednocześnie podnosząc wartość ziemi. Posiadane działki można dowolnie zabudować i udekorować, dlatego każda z nich będzie na swój sposób unikalna.

W zeszłym miesiącu narodził się projekt artystyczny „Hashmasks”, którego cała kolekcja została sprzedana za 10 milionów dolarów. Jednak rynek oferuje dużo więcej, niż tylko dzieła sztuki. Użytkownicy mogą sprzedawać nieruchomości, samochody, aktywa i wiele innych rzeczy za pośrednictwem NFT. Sam miliarder Mark Cuban podkreśla, że popularność branży DeFi oraz tokenów NFT w najbliższych 10 latach może znacząco wzrosnąć.

Axie Infinity osiąga nowy rekord sprzedaży NFT za 1.5 mln USDreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.