Rosja sprowadziła do kraju rekordową ilość koparek BTC | Wiadomości | CrypS.

Rosja sprowadziła do kraju rekordową ilość koparek BTC

Maciej Żerelik
kopanie bitcoina (BTC) poradnik

Rosja sprowadziła do kraju tysiące koparek kryptowalut. Jest to prawdopodobnie największy jednorazowy zakup urządzeń górniczych w tym kraju. 

Agencja informacyjna Kommersant opublikowała artykuł z którego wynika, że rosyjski klient BitRiver odebrał ponad 20 000 koparek BTC. Tak twierdzi członek zarządu BitRiver, największego dostawcy usług kolokacyjnych w Rosji.

Założyciel i dyrektor generalny BitRiver Igor Runets podał, że całkowita moc importowanego sprzętu to 70 MWh. Taka moc powoduje, że jest to największy pakiet koparek ściągnięty do Rosji jednorazowo. Według dyrektora sprzęt został odebrany już w grudniu 2020 roku i natychmiast został skonfigurowany do kopania kryptowalut. Cała operacja odbywa się w Bracku – mieście w Rosji, które dysponuje jedną z największych elektrowni wodnych w kraju.

Urządzenia zostały sprowadzone z Azji. Rzecznik BitRiver w rozmowie z Cointelegraph powiedział, że firma nie może ujawnić ani klienta, ani dokładnego kraju, który wyeksportował sprzęt. Póki co nie wiadomo też jakie dokładnie modele koparek zaimportował rosyjski klient. Jednak według Kommersant, ta ogromna partia koparek jest warta od 40 do 60 milionów dolarów.

Pomimo przyjęcia ustawy kryptowalutowej „O cyfrowych aktywach finansowych” w styczniu 2021 r., nadal nie do końca zostały uregulowane przepisy dot. miningu. We wrześniu 2020 r. lokalne władze zaproponowały zakazanie rosyjskim górnikom otrzymywania płatności za wydobywanie kryptowalut.

kopanie bitcoina (BTC) poradnikreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.