Rosja sprowadziła do kraju rekordową ilość koparek BTC | Wiadomości | CrypS.

Rosja sprowadziła do kraju rekordową ilość koparek BTC

Zerelik Maciej
kopanie bitcoina (BTC) poradnik

Rosja sprowadziła do kraju tysiące koparek kryptowalut. Jest to prawdopodobnie największy jednorazowy zakup urządzeń górniczych w tym kraju. 

Agencja informacyjna Kommersant opublikowała artykuł z którego wynika, że rosyjski klient BitRiver odebrał ponad 20 000 koparek BTC. Tak twierdzi członek zarządu BitRiver, największego dostawcy usług kolokacyjnych w Rosji.

Założyciel i dyrektor generalny BitRiver Igor Runets podał, że całkowita moc importowanego sprzętu to 70 MWh. Taka moc powoduje, że jest to największy pakiet koparek ściągnięty do Rosji jednorazowo. Według dyrektora sprzęt został odebrany już w grudniu 2020 roku i natychmiast został skonfigurowany do kopania kryptowalut. Cała operacja odbywa się w Bracku – mieście w Rosji, które dysponuje jedną z największych elektrowni wodnych w kraju.

Urządzenia zostały sprowadzone z Azji. Rzecznik BitRiver w rozmowie z Cointelegraph powiedział, że firma nie może ujawnić ani klienta, ani dokładnego kraju, który wyeksportował sprzęt. Póki co nie wiadomo też jakie dokładnie modele koparek zaimportował rosyjski klient. Jednak według Kommersant, ta ogromna partia koparek jest warta od 40 do 60 milionów dolarów.

Pomimo przyjęcia ustawy kryptowalutowej „O cyfrowych aktywach finansowych” w styczniu 2021 r., nadal nie do końca zostały uregulowane przepisy dot. miningu. We wrześniu 2020 r. lokalne władze zaproponowały zakazanie rosyjskim górnikom otrzymywania płatności za wydobywanie kryptowalut.

kopanie bitcoina (BTC) poradnik
reklama
reklama