OKEx nawiązuje współpracę z Unstoppable Domains | Wiadomości | CrypS.

OKEx nawiązuje współpracę z Unstoppable Domains

Mariusz Przepiórka
OKEx nawiązuje współpracę z Unstoppable Domains

Broker OKEx poinformował o nawiązaniu współpracy ze spółką Unstoppable Domains, która zajmuje się tworzeniem nazw domen w sieciach blockchain. Kryptowalutowa giełda podkreśliła, że nowe partnerstwo pozwoli jej użytkownikom uprościć proces wpłacania i wypłacania środków poprzez portfel OKEx.

Po wprowadzeniu zmian, zamiast długich i skomplikowanych adresów, klienci będą mogli korzystać z nazw domen, takich jak jon.crypto lub ema.zil. OKEx wyjaśnia również, że kolejną kluczową korzyścią wynikającą ze współpracy z Unstoppable Domains będzie możliwość otrzymywania na tę samą domenę wszystkich kryptowalut, które są obsługiwane przez obie firmy.

W przeciwieństwie do tradycyjnych domen, domeny Unstoppable Domains są powiązane z określonym portfelem, ale nie są na przykład kontrolowane przez centralny rejestr domen DNS. Rejestr domen blockchain .crypto umożliwia działalność stron odpornych na cenzurę i upraszcza płatności kryptowalutowe.

Domeny ułatwiają płatności kryptowalutowe

Spółka Unstoppable Domains niedawno nawiązała współpracę z Gemini Trust Company, kryptowalutową giełdą założoną przez braci Winklevoss. Połączenie sił z podmiotem, który świadczy również usługi powiernicze ma zachęcić do współpracy również tradycyjne rejestry domen. W przeciwieństwie do tradycyjnych domen internetowych, które można wyłączyć, takie działanie nie jest możliwe wobec domen w sieci zdecentralizowanej. Spółka podkreśla, że w takiej sieci może to uczynić wyłącznie właściciel domeny.

Domeny blockchain wykorzystują inteligentne kontrakty, które są zbudowane na bazie sieci Ethereum i przechowywane wewnątrz portfela użytkownika. Domena .crypto opiera się na tak zwanych niezamiennych tokenach (NFT), które pomagają w przypisywaniu domen i wyszukiwaniu adresów.

Mechanizm ten ułatwia płatności kryptowalutowe i zapewnia, że strony te są odporne na cenzurę. Przykładowo, aby wysłać kryptowalutę, wystarczy znać adres domeny blockchain odbiorcy. Popularna aplikacja MyEtherWallet jako pierwsza sprzedawała domeny .crypto. Unstoppable Domains oferuje również rozszerzenie Google Chrome oraz integrację z przeglądarką Opera.

OKEx nawiązuje współpracę z Unstoppable Domains
reklama
reklama