Społeczność Monero chce, aby Tesla wprowadziła płatności w XMR | Wiadomości | CrypS.

Społeczność Monero chce, aby Tesla wprowadziła płatności w XMR

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Czy to koniec prywatności Monero XMR?

Społeczność Monero opublikowała propozycję dodania XMR jako opcji płatności na stronie internetowej Tesli.

Wkrótce po tym, jak Tesla Motors ogłosiła, że w przyszłości może akceptować płatności w Bitcoinie, społeczność Monero zasugerowała, że XMR może być równie dobrą opcją płatności. Po opublikowaniu propozycji CCS w dniu 9 lutego, społeczność Monero zebrała 890 XMR (155 000 USD).

Zwolennicy XMR będą próbowali zdobyć uwagę Muska podczas 21-dniowego okresu rozpoczynającego się 9 lutego. Jeśli Tesla zaakceptuje inicjatywę, społeczność wybierze trzy organizacje charytatywne, które otrzymają nowe pojazdy Tesla. W przypadku braku odpowiedzi lub zaangażowania ze strony Muska w ciągu dwudziestu jeden dni od złożenia propozycji, środki zostaną zwrócone wpłacającym. Póki co akcję wsparło zaledwie 11 darczyńców.

Według propozycji, fani Tesli mogliby skorzystać z opcji płatności XMR ze względu na jej unikalne cechy prywatności w porównaniu do publicznych i transparentnych blockchainów. Społeczność zasugerowała, że niektóre osoby byłyby zadowolone z zakupu pojazdu w bardziej anonimowych warunkach.

“Nie chciałbyś, aby twój serwer w restauracji znał całe saldo w twoim portfelu, kiedy płacisz, prawda? Dlaczego twój zakup samochodu miałby rozgłaszać światu wszystkie informacje, które wyciekają w transakcji Bitcoin. Plus, efekt pokazania się na imprezie w zupełnie nowej Tesli jest nieco zmniejszony, jeśli wszyscy twoi przyjaciele już wiedzieli, w momencie, gdy go kupiłeś, ponieważ byli w stanie zobaczyć transakcję na blockchainie Bitcoina”

– czytamy w propozycji.

Propozycja pojawiła się pośród pewnych kontrowersji wokół funkcji prywatności Monero i możliwości śledzenia transakcji XMR. W listopadzie 2020 roku CipherTrace stwierdził, że tworzy narzędzie, które umożliwi monitorowanie takich transakcji. Społeczność Monero skrytykowała i zakwestionowała te śmiałe twierdzenia.

Czy to koniec prywatności Monero XMR?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.