Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 09.03.2021
  • Czy parafie zaakceptują bitcoiny? DaroMat przyjmuje kryptowaluty

Chociaż informacja o DaroMatach brzmi jak żart, wygląda na to, że jest to prawdziwe rozwiązanie, tworzone przez platformę MojaParafia.Online. DaroMaty mają przyjmować wszystkie waluty, kilka kryptowalut i udostępniają opcję „ustawienia minimalnej wpłaty po przekroczeniu której urządzenie wydaje dyskretny dźwięk podkreślający prestiż darczyńcy”.

  • Taco Bell wypuściło swoją kolekcję dzieł NFT o tematyce taco

Jeśli byłeś głodny cyfrowych dzieł od Taco Bell w formie NFT będziesz musiał pozostać głodny trochę dłużej, ponieważ cała kolekcja została wyprzedana tuż po wypuszczeniu jej na platformę Rarible.

  • Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) przekroczyła poziom 1,5 mld USD

Token od Chiliz wzrósł o ponad 1000% od początku 2021 roku. Jest to spowodowane sukcesem premiery tokenu drużyny AC Milan, popularnością NFT oraz planami ekspansji na Stany Zjednoczone.

  • Wycena Coinbase osiągnęła 90 miliardów dolarów

Akcje Coinbase były sprzedawane po wycenie firmy na około 90 miliardów dolarów na prywatnej aukcji przed publicznym wejściem na giełdę znanej amerykańskiej firmy kryptowalutowej. Każda akcja giełdy kryptowalut po cenie 350 USD za sztukę, podniosła wycenę giełdy kryptowalut do około 100 miliardów USD.

  • Liczba BTC na scentralizowanych giełdach spadła o 20% w ciągu roku

Dane on-chain od firmy analitycznej Glassnode wskazują, że liczba Bitcoinów przechowywanych na scentralizowanych giełdach spadła w ciągu ostatniego roku o około 20%. Dane te sugerują, że inwestorzy gromadzą BTC i wycofują je z giełd do zimnych portfeli, tworząc tym samym niedobór podaży.

  • Banque de France może stworzyć CBDC w oparciu o XRP

Według medialnych doniesień, centralny bank Francji, omawiał możliwość wykorzystania Ripple do utworzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Banque de France skłania się w tym zakresie w stronę XRP i ocenia je wyżej niż BTC lub ETH.

  • Były artysta DC Comics sprzedaje NFT

Były twórca komiksów DC, Jose Delbo, połączył siły z kryptoartystami Hackatao, aby zebrać 1,85 miliona dolarów, sprzedając niewymienialne tokeny (NFT) z superbohaterką komiksu Wonder Woman.

  • Norweska firma zainwestowała w Bitcoina 58 mln USD

Norweski gigant inwestycji przemysłowych Aker ASA uruchomił nową firmę. Jest ona dedykowana stricte inwestycjom w BTC. Początkowa alokacja kapitału do nowej spółki to 500 milionów koron norweskich (58 milionów USD).

  • Blockchain Association lobbuje w sprawie regulacji kryptowalutowych

Amerykańska organizacja zwolenników kryptowalut, Blockchain Association (BA) lobbuje u kluczowych osób w administracji prezydenta Bidena, aby opowiedzieli się za bardziej przychylnymi regulacjami.

  • Giełda DODO wspierana przez Binance straciła 3,8 miliona dolarów

Giełda DODO, obsługiwana przez Binance Smart Chain, straciła w wyniku ataku 3,8 miliona dolarów. Zespół projektowy bada incydent razem z hakerem pod pseudonimem Samczsun, analitykami z PeckShield, SlowMist, giełdą 1inch i programistami Binance Smart Chain (BSC).

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 09.03.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.