Norweska firma zainwestowała w Bitcoina 58 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Norweska firma zainwestowała w Bitcoina 58 mln USD

Zerelik Maciej
sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów

Norweski gigant inwestycji przemysłowych Aker ASA uruchomił nową firmę. Jest ona dedykowana stricte inwestycjom w BTC.

Aker ASA przeznacza 58 milionów dolarów na BTC

Aker ASA ogłosiła wczoraj utworzenie nowej firmy inwestycyjnej o nazwie Seete. Będzie się ona zajmować tylko inwestycjami w Bitcoina. Początkowa alokacja kapitału do nowej spółki to 500 milionów koron norweskich (58 milionów USD). Firma ogłosiła już, że dokonała pierwszego zakupu 1170 BTC. Aker ASA twierdzi, że Seete będzie utrzymywać wszystkie swoje płynne aktywa w Bitcoinie zamiast gotówki.

Seete będzie również prowadzić „bezemisyjne operacje weryfikacyjne”. To sformułowanie sugeruje, że firma będzie uczestniczyć w wydobyciu Bitcoina zasilanym przez alternatywne źródła energii. Ponadto, nowy oddział będzie inwestować w różne innowacyjne projekty i tworzyć partnerstwa z wiodącymi graczami. Właściwie Setee już teraz podjęła współpracę z firmą Blockstream. Ta kanadyjska spółka ma pomóc w zakresie operacji wydobywczych i nowych sidechainów.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami przemysłowymi, które Bitcoin i technologia blockchain odblokują, i chcemy wnieść silny wkład w ten wysiłek. Nie możemy się doczekać, aby zająć się tymi i innymi zastosowaniami razem z Blockstream i innymi partnerami”.

– powiedział Øyvind Eriksen, prezes i dyrektor generalny Aker ASA.

Korporacyjne inwestycje w Bitcoin

Wraz z nowym ruchem, Aker ASA dołacza do szybko rosnącej listy publicznie notowanych firm, które zainwestowały w BTC. Niedawno w pierwotną kryptowalutę zainwestował m.in gigant elektrycznych pojazdów Tesla. Firma przeznaczyła na sztandarową kryptowalutę ogromną kwotę 1,5 mld USD. Oprócz Tesli aktywnymi inwestorami są także Microstrategy oraz Square Jacka Dorseya.

Aker ASA jest warta ponad 6 miliardów dolarów i ma ogromny wpływ na norweskie branże, takie jak budownictwo, rybołówstwo i inżynieria. Nowa inwestycja może stać się katalizatorem, który zachęci więcej firm do zainteresowania się finansową cyfryzacją.

sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów
reklama
reklama