Czy parafie zaakceptują bitcoiny? DaroMat przyjmuje kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Czy parafie zaakceptują bitcoiny? DaroMat przyjmuje kryptowaluty

Michał Misiura
bitcoin na tacy

Chociaż informacja o DaroMatach brzmi jak żart, wygląda na to, że jest to prawdziwe rozwiązanie, tworzone przez platformę MojaParafia.Online. 

DaroMaty mają przyjmować wszystkie waluty, kilka kryptowalut i udostępniają opcję „ustawienia minimalnej wpłaty po przekroczeniu której urządzenie wydaje dyskretny dźwięk podkreślający prestiż darczyńcy”. Według informacji ze strony mojaparafia.online, urządzenia akceptują bitcoina, Ethereum i tajemniczy token Eco4Coin.

Ostatni z wymienionych jest obecnie w fazie beta. Nie znaleźliśmy też potwierdzonych informacji o już działających DaroMatach. Projekt może być więc dopiero realizowany.

daromat przyjmuje kryptowaluty w parafii

Kto stoi za pomysłem DaroMatów?

Autorem, zamieszczonego wyżej, wpisu jest MojaParafia.Online. Oprócz DaroMatów platforma ta ma również takie pomysły jak eNabożeństwo (strona ze streamingami z mszy) i eOfiara (możliwość przelania środków konkretnej parafii – także kryptowalut). Za przetwarzanie płatności ma odpowiadać SNIPay.

Pomysł eMszy narodził się w notowanej na NewConnect, spółce CWS SA, która zmieniła nazwę na Hub4Fintech SA (H4F). Firma może być powiązana z emitentem Eco4Coin’ów. Jeden z należących do niej projektów (Prosta Giełda) posługuje się tym samym adresem na ul. Efraima Schroegera 90 lokal B. w Warszawie.

Jeżeli widzieliście gdzieś DaroMat, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

bitcoin na tacyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.