Czy parafie zaakceptują bitcoiny? DaroMat przyjmuje kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Czy parafie zaakceptują bitcoiny? DaroMat przyjmuje kryptowaluty

Michał Misiura
bitcoin na tacy

Chociaż informacja o DaroMatach brzmi jak żart, wygląda na to, że jest to prawdziwe rozwiązanie, tworzone przez platformę MojaParafia.Online. 

DaroMaty mają przyjmować wszystkie waluty, kilka kryptowalut i udostępniają opcję „ustawienia minimalnej wpłaty po przekroczeniu której urządzenie wydaje dyskretny dźwięk podkreślający prestiż darczyńcy”. Według informacji ze strony mojaparafia.online, urządzenia akceptują bitcoina, Ethereum i tajemniczy token Eco4Coin.

Ostatni z wymienionych jest obecnie w fazie beta. Nie znaleźliśmy też potwierdzonych informacji o już działających DaroMatach. Projekt może być więc dopiero realizowany.

daromat przyjmuje kryptowaluty w parafii

Kto stoi za pomysłem DaroMatów?

Autorem, zamieszczonego wyżej, wpisu jest MojaParafia.Online. Oprócz DaroMatów platforma ta ma również takie pomysły jak eNabożeństwo (strona ze streamingami z mszy) i eOfiara (możliwość przelania środków konkretnej parafii – także kryptowalut). Za przetwarzanie płatności ma odpowiadać SNIPay.

Pomysł eMszy narodził się w notowanej na NewConnect, spółce CWS SA, która zmieniła nazwę na Hub4Fintech SA (H4F). Firma może być powiązana z emitentem Eco4Coin’ów. Jeden z należących do niej projektów (Prosta Giełda) posługuje się tym samym adresem na ul. Efraima Schroegera 90 lokal B. w Warszawie.

Jeżeli widzieliście gdzieś DaroMat, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

bitcoin na tacy
reklama
reklama