Taco Bell wypuściło swoją kolekcję dzieł NFT o tematyce taco | Wiadomości | CrypS.

Taco Bell wypuściło swoją kolekcję dzieł NFT o tematyce taco

Konrad Juszczyk
Taco Bell wypuściło swoją kolekcję dzieł NFT o tematyce taco Blockchain

Jeśli byłeś głodny cyfrowych dzieł od Taco Bell w formie NFT będziesz musiał pozostać głodny trochę dłużej, ponieważ cała kolekcja została wyprzedana tuż po wypuszczeniu jej na platformę Rarible.

Kolekcja dzieł sztuki NFT od Taco Bell

Amerykańska sieć fast-foodów specjalizująca się w potrawach meksykańskich Taco Bell wypuściła kolekcję cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich NFT o tematyce ich najpopularniejszego dania czyli taco. Wszystkie z nich zostały wyprzedane na tyle szybko, że spora część zainteresowanych nie zdążyła nawet wejść na stronę Rarible, aby dać sobie szansę na zakup NFT. Prace były sprzedawane w formie GIF’ów, grafik, a nawet krótkich klipów wideo.

„Nasze miękkie tacos z pikantnymi ziemniakami mogą teraz żyć w waszych sercach, żołądkach i portfelach cyfrowych” napisał Taco Bell na swoim Twitterze. Jeden z użytkowników Twittera żartobliwie skomentował post firmy, mówiąc, że „od teraz możesz mieć biegunkę na blockchainie”.  Jednak uszczypliwość niektórych użytkowników chyba nie przeszkadza sieci fast-food’ów, szczególnie po wyprzedaży całej kolekcji NFT w ciągu sekund.

Dlaczego Taco Bell wypuściło swoje NFT i czy będzie ich więcej?

Taco Bell dokładnie nie sprecyzowało czemu to zrobiło i jak wyglądają ich plany z tym związane, jednak trend NFT jest coraz większy, dlatego takie działania są z pewnością być dobrą reklamą dla firmy i ukłonem w kierunku kryptowalutowych zwolenników restauracji. Taco Bell stworzył pięć różnych NFT, sprzedając je w kolekcjach po pięć sztuk. Tokeny zostały początkowo wystawione na sprzedaż za 0,001 ETH (1,79 USD), przy czym najwyższa oferta osiągnęła 700 USD.

NFT od taco bell
Jedno z dzieł NFT od Taco Bell. Źródło: https://rarible.com/tacobell?tab=created

Warto dodać, że Taco Bell to najnowszy gracz z długiej listy podmiotów dołączających do ekosystemu cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Ostatnio informowaliśmy was, że momenty od NBA Top Shot zostały sprzedane za łączną kwotę 230 milionów dolarów, a dzieło sztuki popularnego artysty Banksy’ego zostało spalone i sprzedane w formie NFT za 4-razy większą kwotę niż pierwotnie kupiony orygianł. Jeżeli interesuje Cię temat NFT zapraszamy do wczytania się w nasze artykuły na temat dzieł sztuki NFT.

Taco Bell wypuściło swoją kolekcję dzieł NFT o tematyce taco
reklama
reklama