Liczba BTC na scentralizowanych giełdach spadła o 20% w ciągu roku | Wiadomości | CrypS.

Liczba BTC na scentralizowanych giełdach spadła o 20% w ciągu roku

Zerelik Maciej
bitcoin btc

Dane on-chain od firmy analitycznej Glassnode wskazują, że liczba Bitcoinów przechowywanych na scentralizowanych giełdach spadła w ciągu ostatniego roku o około 20%. Dane te sugerują, że inwestorzy gromadzą BTC i wycofują je z giełd do zimnych portfeli, tworząc tym samym niedobór podaży.

W dniu 6 marca Glassnode podzielił się również innymi ciekawymi danymi. Według analizy on-chain monety zakupione w 2021 roku nie zostały sprzedane ze stratą podczas spadków, które miały miejsce pod koniec lutego.

Metryka „Hodlwaves”, która mierzy czas, jaki upłynął od ostatniego ruchu monet na łańcuchu, również wskazuje na rosnącą akumulację. Dane Hodlwaves opublikowane 22 lutego wskazały, że 57% podaży Bitcoina nie było poruszane od ponad roku. Jednak ponad jedna trzecia wspomnianych BTC nie poruszała się od ponad pięciu lat, co sugeruje, że znaczna część monet mogła zostać utracona.

Przyczyną zmniejszającej się podaży BTC na scentralizowanych giełdach może być też rosnąca popularność zdecentralizowanych platform i protokołów DeFi.

Całkowita zablokowana wartość (TVL), protokołu Wrapped Bitcoin (WBTC) wzrosła o ponad 1 miliard dolarów od początku marca. To świadczy o wysokim popycie na Bitcoina w ekosystemie zdecentralizowanych finansów.

bitcoin btc
reklama
reklama