Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) przekroczyła poziom 1,5 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) przekroczyła poziom 1,5 mld USD

Konrad Juszczyk
Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) rośnie do prawie 1,5 mld USD Kryptowaluty

Token od Chiliz wzrósł o ponad 1000% od początku 2021 roku. Jest to spowodowane sukcesem premiery tokenu drużyny AC Milan, popularnością NFT oraz planami ekspansji na Stany Zjednoczone.

Czym jest Chiliz?

Niezamienne tokeny (NFT) i zdecentralizowane finanse (DeFi) to dwie z najgorętszych koncepcji w sektorze kryptowalut w ostatnim czasie, a każda z nich zmienia sposób, w jaki projekty i firmy wchodzą w interakcję ze społeczeństwem na szeroką skalę. Jednym z takich projektów, który zastosowuje te koncepcje w ramach zaangażowania fanów sportu jest Chiliz. Projekt ten ma na celu umożliwienie fanom zakupu oficjalnie wypuszczonych tokenów kibica, które pozwolą im wpływać na ich ulubione zespoły poprzez głosowanie oraz dadzą możliwość wygrania przeróżnych nagród jak spotkania VIP z drużyną, bilety na mecz i wiele innych.

Platforma oferuje obecnie tokeny kibiców dla jednych z najpopularniejszych drużyn sportowych na świecie, w tym FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain, AS Roma, Galatasaray i Atletico de Madrid, a za niedługo dla pierwszej polskiej drużyny, jaką jest Legia Warszawa.

Rozwój platformy do tokenizacji

Chiliz zaczęło nabierać tempa pod koniec 2020 roku, kiedy platforma nawiązała współpracę z Binance w celu uruchomienia tokenu dla zespołu AC Milan pod koniec lutego. Uruchomienie to wygenerowało ponad 6 milionów dolarów przychodu dla ekosystemu CHZ. Cena tokenu od Chiliz zyskała dodatkowy wzrost 2 marca, kiedy założyciel firmy Alexandre Dreyfus ogłosił, że przeznaczy 50 milionów dolarów na rozszerzenie działalności w Stanach Zjednoczonych.

W wyniku tych wszystkich przedsięwzięć Dreyfus pochwalił się wczoraj na Twitterze przekroczeniem symbolicznego miliarda dolarów w kapitalizacji rynkowej tokena platformy CHZ. Informacja obiegła cały świat i w ciągu 24h od tamtego posta kapitalizacja wzrosła o prawie 500 milionów. Jak sam podkreślił w tweecie Chiliz jest obecnie prowadzącą platformą, która oferuje tokenizację drużyn sportowych. Warto podkreślić, że w chwili pisania tekstu CHZ kosztuje około 0,28 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 1,5 miliarda USD.

Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) rośnie do prawie 1,5 mld USD
reklama
reklama