Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) przekroczyła poziom 1,5 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) przekroczyła poziom 1,5 mld USD

Konrad Juszczyk
Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) rośnie do prawie 1,5 mld USD Kryptowaluty

Token od Chiliz wzrósł o ponad 1000% od początku 2021 roku. Jest to spowodowane sukcesem premiery tokenu drużyny AC Milan, popularnością NFT oraz planami ekspansji na Stany Zjednoczone.

Czym jest Chiliz?

Niezamienne tokeny (NFT) i zdecentralizowane finanse (DeFi) to dwie z najgorętszych koncepcji w sektorze kryptowalut w ostatnim czasie, a każda z nich zmienia sposób, w jaki projekty i firmy wchodzą w interakcję ze społeczeństwem na szeroką skalę. Jednym z takich projektów, który zastosowuje te koncepcje w ramach zaangażowania fanów sportu jest Chiliz. Projekt ten ma na celu umożliwienie fanom zakupu oficjalnie wypuszczonych tokenów kibica, które pozwolą im wpływać na ich ulubione zespoły poprzez głosowanie oraz dadzą możliwość wygrania przeróżnych nagród jak spotkania VIP z drużyną, bilety na mecz i wiele innych.

Platforma oferuje obecnie tokeny kibiców dla jednych z najpopularniejszych drużyn sportowych na świecie, w tym FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain, AS Roma, Galatasaray i Atletico de Madrid, a za niedługo dla pierwszej polskiej drużyny, jaką jest Legia Warszawa.

Rozwój platformy do tokenizacji

Chiliz zaczęło nabierać tempa pod koniec 2020 roku, kiedy platforma nawiązała współpracę z Binance w celu uruchomienia tokenu dla zespołu AC Milan pod koniec lutego. Uruchomienie to wygenerowało ponad 6 milionów dolarów przychodu dla ekosystemu CHZ. Cena tokenu od Chiliz zyskała dodatkowy wzrost 2 marca, kiedy założyciel firmy Alexandre Dreyfus ogłosił, że przeznaczy 50 milionów dolarów na rozszerzenie działalności w Stanach Zjednoczonych.

W wyniku tych wszystkich przedsięwzięć Dreyfus pochwalił się wczoraj na Twitterze przekroczeniem symbolicznego miliarda dolarów w kapitalizacji rynkowej tokena platformy CHZ. Informacja obiegła cały świat i w ciągu 24h od tamtego posta kapitalizacja wzrosła o prawie 500 milionów. Jak sam podkreślił w tweecie Chiliz jest obecnie prowadzącą platformą, która oferuje tokenizację drużyn sportowych. Warto podkreślić, że w chwili pisania tekstu CHZ kosztuje około 0,28 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 1,5 miliarda USD.

Kapitalizacja rynkowa Chiliz (CHZ) rośnie do prawie 1,5 mld USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.