Blockchain Association lobbuje w sprawie regulacji kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Blockchain Association lobbuje w sprawie regulacji kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
Blockchain Association lobbuje w sprawie regulacji kryptowalutowych

Amerykańska organizacja zwolenników kryptowalut, Blockchain Association (BA) lobbuje u kluczowych osób w administracji prezydenta Bidena, aby opowiedzieli się za bardziej przychylnymi regulacjami.

Dyrektor wykonawczy BA Kristin Smith, powiedziała w rozmowie z Fox Business, że przedstawiciele organizacji już spotkali się lub są w trakcie planowania spotkań z wysokimi urzędnikami Białego Domu, w tym z Sekretarz Skarbu Janet Yellen, zastępcą sekretarza i byłym dyrektorem BlackRock Wallym Adeyemo, a także z przedstawicielami Departamentu Skarbu.

Odnosząc się do komentarzy Yellen, że podstawową użytecznością kryptowalut jest „nielegalne finansowanie”, Smith powiedziała, że głównym celem BA jest pomoc Sekretarz Skarbu w zrozumieniu wartości sieci kryptowalutowych. Yellen jest także krytykowana przez branżę kryptowalutową za nazwanie bitcoina wyjątkowo nieefektywnym sposobem przeprowadzania transakcji.

Pomimo pozornej nieprzychylności wobec Bitcoina, Yellen prezentuje otwarte podejście do scentralizowanego DLT twierdząc, że cyfrowy dolar może zaoferować szybsze, bezpieczne i tańsze płatności niż istniejąca waluta fiducjarna. Adam Traidman, prezes spółki oferującej portfele kryptowalutowe BRD, wskazał, że przedstawiciele branży kryptowalutowej starają się docierać do urzędników państwowych jak najwyższego szczebla. Dodał też, że branża nie jest przeciwna regulacjom i wymogom, ale potrzebuje czasu, aby wprowadzić innowacje i przygotować się do szerokiego przyjęcia kryptowalut.

Branża z rezerwą podchodzi do nowego szefa SEC

Część branży kryptowalutowej wyraziła również obawy dotyczące nominowanego przez Joe Bidena na przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary’ego Genslera, który wcześniej opisał ICO Ethereum z 2014 roku jako niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych. Gensler w tym tygodniu podczas posiedzenia Senackiej Komisji ds. Bankowości powiedział, że SEC będzie pracować nad zapewnieniem, aby rynki kryptowalutowe były wolne od oszustw i manipulacji. Swe oskarżenia skierował przede wszystkim w kierunku giełd offshore. Wśród członków Blockchain Association są m.in. kryptowalutowi giganci: Circle, Binance.US, Grayscale i Kraken.

Blockchain Association lobbuje w sprawie regulacji kryptowalutowych
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.