Banque de France może stworzyć CBDC w oparciu o XRP | Wiadomości | CrypS.

Banque de France może stworzyć CBDC w oparciu o XRP

Mariusz Przepiórka
bank centralny francji przeprowadzi 8 testów cbdc - cyfrowe euro

Według medialnych doniesień, centralny bank Francji, omawiał możliwość wykorzystania Ripple do utworzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Banque de France skłania się w tym zakresie w stronę XRP i ocenia je wyżej niż BTC lub ETH.

Według raportu opublikowanego przez CPA Australia, Ripple i XRP przyciągnęły uwagę wielu banków centralnych na całym świecie ze względu na swoją wydajną sieć. Ponadto w raporcie skoncentrowano się na wysiłkach podejmowanych m.in. przez Bank Rezerw Australii, EBC, Bank Centralny Chin i Rezerwę Federalną w zakresie emisji cyfrowej waluty banku centralnego.

Firma Ripple ogłosiła niedawno, że testuje obecnie prywatną wersję XRP Ledger, aby ułatwić bankom centralnym emisję i zarządzanie CBDC. Ponadto firma wspomniała, że pojawienie się pierwszego na świecie globalnego CBDC jest nieuniknione. Raport CPA Australia informuje, że Ripple i XRP cieszą się zaufaniem wielu banków centralnych, które traktują je jako model dla CBDC. Ripple pozwala również na tworzenie nowych walut, a jego deweloperzy mogą decydować o czasie i ilości podaży w sposób podobny do obecnych operacji banku centralnego.

Pozew SEC nie wpłynął na wartość XRP

Pomimo pozwu przeciwko Ripple złożonego w grudniu 2020 roku przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), firma odnotowała znaczny wzrost w ostatnich tygodniach. Podczas wywiadu z agencją Reutera, CEO Ripple Brad Garlinghouse powiedział, że aktywność w zakresie płynności XRP znacznie wzrosła poza Stanami Zjednoczonymi. Dodał, że Ripple świetnie rozwija się w Azji. Cena XRP mocno ucierpiała po pozwie SEC, ale od początku 2021 roku wartość kryptowaluty wzrosła o ponad 100%. Pomimo niepewności co do statusu XRP w Stanach Zjednoczonych, wolumeny obrotu siódmej co do wielkości cyfrowej waluty rosną na całym świecie. Aktualna kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty wynosi ponad 21 mld USD.

bank centralny francji przeprowadzi 8 testów cbdc - cyfrowe euro
reklama
reklama