Banque de France może stworzyć CBDC w oparciu o XRP | Wiadomości | CrypS.

Banque de France może stworzyć CBDC w oparciu o XRP

Redaktor: Albert Czajkowski
bank centralny francji przeprowadzi 8 testów cbdc - cyfrowe euro

Według medialnych doniesień, centralny bank Francji, omawiał możliwość wykorzystania Ripple do utworzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Banque de France skłania się w tym zakresie w stronę XRP i ocenia je wyżej niż BTC lub ETH.

Według raportu opublikowanego przez CPA Australia, Ripple i XRP przyciągnęły uwagę wielu banków centralnych na całym świecie ze względu na swoją wydajną sieć. Ponadto w raporcie skoncentrowano się na wysiłkach podejmowanych m.in. przez Bank Rezerw Australii, EBC, Bank Centralny Chin i Rezerwę Federalną w zakresie emisji cyfrowej waluty banku centralnego.

Firma Ripple ogłosiła niedawno, że testuje obecnie prywatną wersję XRP Ledger, aby ułatwić bankom centralnym emisję i zarządzanie CBDC. Ponadto firma wspomniała, że pojawienie się pierwszego na świecie globalnego CBDC jest nieuniknione. Raport CPA Australia informuje, że Ripple i XRP cieszą się zaufaniem wielu banków centralnych, które traktują je jako model dla CBDC. Ripple pozwala również na tworzenie nowych walut, a jego deweloperzy mogą decydować o czasie i ilości podaży w sposób podobny do obecnych operacji banku centralnego.

Pozew SEC nie wpłynął na wartość XRP

Pomimo pozwu przeciwko Ripple złożonego w grudniu 2020 roku przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), firma odnotowała znaczny wzrost w ostatnich tygodniach. Podczas wywiadu z agencją Reutera, CEO Ripple Brad Garlinghouse powiedział, że aktywność w zakresie płynności XRP znacznie wzrosła poza Stanami Zjednoczonymi. Dodał, że Ripple świetnie rozwija się w Azji. Cena XRP mocno ucierpiała po pozwie SEC, ale od początku 2021 roku wartość kryptowaluty wzrosła o ponad 100%. Pomimo niepewności co do statusu XRP w Stanach Zjednoczonych, wolumeny obrotu siódmej co do wielkości cyfrowej waluty rosną na całym świecie. Aktualna kapitalizacja rynkowa tej kryptowaluty wynosi ponad 21 mld USD.

bank centralny francji przeprowadzi 8 testów cbdc - cyfrowe euroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.