Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 04.03.2021
  • Coinquista ofiarą hacku? Klient polskiej giełdy domaga się zwrotu 1,4 mln PLN

Coinquista wciąż nie przywróciła handlu, przedstawiciele spółki nie podają szczegółów na temat jej sytuacji, a jeden z klientów domaga się zwrotu środków o wartości 1,4 mln PLN. Co dzieje się na polskiej giełdzie kryptowalut?

  • UFC wchodzi we współpracę z kryptowalutowym bukmacherem

Ultimate Fighting Championship (UFC), wiodąca na świecie organizacja mieszanych sztuk walki (MMA), ogłosiła wyłączne partnerstwo ze Stake.com – wiodącym krypto kasynem internetowym i bukmacherem.

  • Gigantyczny pakiet stymulacyjny w USA został zatwierdzony

Joe Biden jest bliski przekazania historycznego pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 biliona dolarów, mającego na celu przyspieszenie ożywienia gospodarczego. Senat zatwierdził w sobotę plan Bidena, torując drogę czekom na 1400 dolarów dla bezrobotnych. Według doniesień mediów ustawa we wtorek ma zostać przegłosowana.

  • Goldman Sachs zwiększa swoją ekspozycję na kryptowaluty

Jeden z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty, dlatego zamierza wprowadzić na rynek nowe produkty związane z branżą kryptograficzną.

  • Spalona praca Banksyego sprzedana za 380,000 USD

Praca Banksy’ego kupiona za 90,000 USD przez firmę blockchain została spalona i upamiętniona jako NFT. Niewymienny token sprzedał się jednak za ponad 4-krotność bazowej wartości, ponieważ ktoś wylicytował dzieło za 228,69 ETH (ok. 380,000 USD).

  • Paid Network zhackowany na 3 mln USD

Protokół DeFi Paid Network został zhackowany. Napastnicy wykorzystali lukę, która pozwoliła na wyemitowanie milionów nowych tokenów.

  • Departament Sprawiedliwości oskarża Johna McAfee o oszustwo

Ekscentryczny przedsiębiorca John McAfee znowu wpadł w kłopoty. Tym razem amerykańskie władze zarzucają mu udział w schemacie „pump and dump”.

  • Chińska firma Meitu zainwestowała 40 mln USD w BTC i ETH

Meitu, firma technologiczna z siedzibą w chińskiej prowincji Fujian, ogłosiła dziś, że zakupiła kryptowaluty warte 40 milionów dolarów. W tej kwocie firmie udało się kupić 15 000 ETH o wartości 22 milionów dolarów oraz 380 BTC wartych 17,9 milionów USD.

  • Obecna sytuacja związana z zakazem kryptowalut w Indiach

Mimo zapowiedzi, które wielokrotnie się pojawiały na horyzoncie odnośnie zakazu kryptowalut w Indiach, nadal nie poczyniono żadnych kroków, a część ministrów zaczęła podchodzić do walut cyfrowych w pozytywny sposób.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 04.03.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.