Chińska firma zainwestowała 40 mln USD w BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

Chińska firma zainwestowała 40 mln USD w BTC i ETH

Zerelik Maciej
meitu eth i btc

Meitu, firma technologiczna z siedzibą w chińskiej prowincji Fujian, ogłosiła dziś, że zakupiła kryptowaluty warte 40 milionów dolarów.  W tej kwocie firmie udało się kupić 15 000 ETH o wartości 22 milionów dolarów oraz 380 BTC wartych 17,9 milionów USD.

Meitu to producent smartfonów i aplikacji, który od 2016 roku jest notowany na giełdzie w Hongkongu. Kapitalizacja rynkowa spółki to 11,76 miliardów dolarów.

W oświadczeniu, firma powiedziała, że jej zarząd jest przekonany, iż blockchain może zrobić dla finansów i technologii to, co telefony komórkowe zrobiły dla internetu i innych branż offline.

„Zarząd uważa, że przemysł blockchain jest nadal na wczesnym etapie, analogicznym do przemysłu mobilnego internetu w circa 2005 roku”

Firma dodała, że zainwestowała w Bitcoin i Ethereum – dwie największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej – ponieważ „ceny kryptowalut w ogóle są nadal bardzo zmienne” i że te dwie kryptowaluty „zwiększyłyby wartość dla akcjonariuszy w dłuższej perspektywie”.

Meitu dodała, że ETH jest dobrym zakupem, jeśli spółka zdecyduje się „zblockchainowanie” swoich aplikacji. Jeśli zdecydowałaby się zrobić to na Ethereum, mogłaby użyć tego ETH do przetwarzania transakcji.

Inwestycja Meitu w Bitcoina jest częścią strategii alokacji aktywów. Firma wpadła w FOMO patrząc na to jak duże korporacje wprowadzają BTC do swoich skarbców lub akceptują go jako formę płatności. Według Meitu teraz nadszedł właściwy czas, ponieważ tradycyjne banki świadczą już usługi handlowe i powiernicze, a organy regulacyjne licencjonują giełdy. Oba kroki zwiększają zaufanie inwestorów do kryptowalut.

meitu eth i btc
reklama
reklama