Chińska firma zainwestowała 40 mln USD w BTC i ETH | Wiadomości | CrypS.

Chińska firma zainwestowała 40 mln USD w BTC i ETH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
meitu eth i btc

Meitu, firma technologiczna z siedzibą w chińskiej prowincji Fujian, ogłosiła dziś, że zakupiła kryptowaluty warte 40 milionów dolarów.  W tej kwocie firmie udało się kupić 15 000 ETH o wartości 22 milionów dolarów oraz 380 BTC wartych 17,9 milionów USD.

Meitu to producent smartfonów i aplikacji, który od 2016 roku jest notowany na giełdzie w Hongkongu. Kapitalizacja rynkowa spółki to 11,76 miliardów dolarów.

W oświadczeniu, firma powiedziała, że jej zarząd jest przekonany, iż blockchain może zrobić dla finansów i technologii to, co telefony komórkowe zrobiły dla internetu i innych branż offline.

“Zarząd uważa, że przemysł blockchain jest nadal na wczesnym etapie, analogicznym do przemysłu mobilnego internetu w circa 2005 roku”

Firma dodała, że zainwestowała w Bitcoin i Ethereum – dwie największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej – ponieważ “ceny kryptowalut w ogóle są nadal bardzo zmienne” i że te dwie kryptowaluty “zwiększyłyby wartość dla akcjonariuszy w dłuższej perspektywie”.

Meitu dodała, że ETH jest dobrym zakupem, jeśli spółka zdecyduje się “zblockchainowanie” swoich aplikacji. Jeśli zdecydowałaby się zrobić to na Ethereum, mogłaby użyć tego ETH do przetwarzania transakcji.

Inwestycja Meitu w Bitcoina jest częścią strategii alokacji aktywów. Firma wpadła w FOMO patrząc na to jak duże korporacje wprowadzają BTC do swoich skarbców lub akceptują go jako formę płatności. Według Meitu teraz nadszedł właściwy czas, ponieważ tradycyjne banki świadczą już usługi handlowe i powiernicze, a organy regulacyjne licencjonują giełdy. Oba kroki zwiększają zaufanie inwestorów do kryptowalut.

meitu eth i btcreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.