Obecna sytuacja związana z zakazem kryptowalut w Indiach | Wiadomości | CrypS.

Obecna sytuacja związana z zakazem kryptowalut w Indiach

Konrad Juszczyk
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty

Mimo zapowiedzi, które wielokrotnie się pojawiały na horyzoncie odnośnie zakazu kryptowalut w Indiach, nadal nie poczyniono żadnych kroków, a część ministrów zaczęła podchodzić do walut cyfrowych w pozytywny sposób.

Co z zakazem kryptowalut w Indiach?

Indyjski minister ds. finansów Anurag Thakur powiedział, że rząd musi zbadać zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, jakie stwarzają waluty cyfrowe, zanim podejmie jakąkolwiek decyzję o ich legalności i ewentualnych zakazach. Jak jednak potwierdziła minister finansów Nirmala Sitharaman w niedawnym wywiadzie dla CNBC, doniesienia mediów o planowanym zakazie kryptowalut w państwie są wyraźnie przesadzone. Chociaż regulacje branży kryptograficznej za kulisami są nadal na ustach rządu Indii, wynik wszystkich debat ma być raczej umiarkowany.

Postęp technologiczny jest niezwykle szybki, ale to nie znaczy, że powinniśmy reagować negatywnie. Powiem tak: nie zamykamy się, będziemy badać cyfrowy świat, w tym kryptowaluty. – Powiedziała Nirmala Sitharaman

Uwagi Sitharamany powinny przynieść wielką ulgę społeczności kryptowalut w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie. Choć Thakur uderzył w wysoką zmienność cen kryptowalut, mówiąc, że te monety często wykreślają 10-krotne ruchy cen w ciągu tygodni. Tak się nie dzieje w walutach fiducjarnych jak rupia indyjska czy dolar amerykański, co według niego jest niebezpieczne. Rząd Indii utworzył z tego względu komitet wysokiego szczebla w celu zbadania kryptowaluty, aby przedstawić wniosek ustawodawczy w parlamencie w oparciu o zalecenia komitetu.

Wcześniej Bloomberg udostępnił informację mówiącą o tym, że Indie mają zamiar wprowadzić zakaz wszystkich kryptowalut. Hipotetyczna zmiana prawa spotkała się z krytyką ze strony całej społeczności kryptowalut, a niektórzy porównali ją nawet do próby zakazu internetu. Podsumowując jednak wszelkie regulacje dotyczące kryptowalut będą znacznie mniej „surowe”, niż wcześniej często się o nich mówiło. Organy nadzorcze wolałyby raczej skupić się na własnym kraju, a nie na wciąż bardzo mieszanej sytuacji kryptowalut, które dotykają globalnie każdego z krajów.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty
reklama
reklama