Obecna sytuacja związana z zakazem kryptowalut w Indiach | Wiadomości | CrypS.

Obecna sytuacja związana z zakazem kryptowalut w Indiach

Konrad Juszczyk
Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty

Mimo zapowiedzi, które wielokrotnie się pojawiały na horyzoncie odnośnie zakazu kryptowalut w Indiach, nadal nie poczyniono żadnych kroków, a część ministrów zaczęła podchodzić do walut cyfrowych w pozytywny sposób.

Co z zakazem kryptowalut w Indiach?

Indyjski minister ds. finansów Anurag Thakur powiedział, że rząd musi zbadać zagrożenia bezpieczeństwa narodowego, jakie stwarzają waluty cyfrowe, zanim podejmie jakąkolwiek decyzję o ich legalności i ewentualnych zakazach. Jak jednak potwierdziła minister finansów Nirmala Sitharaman w niedawnym wywiadzie dla CNBC, doniesienia mediów o planowanym zakazie kryptowalut w państwie są wyraźnie przesadzone. Chociaż regulacje branży kryptograficznej za kulisami są nadal na ustach rządu Indii, wynik wszystkich debat ma być raczej umiarkowany.

Postęp technologiczny jest niezwykle szybki, ale to nie znaczy, że powinniśmy reagować negatywnie. Powiem tak: nie zamykamy się, będziemy badać cyfrowy świat, w tym kryptowaluty. – Powiedziała Nirmala Sitharaman

Uwagi Sitharamany powinny przynieść wielką ulgę społeczności kryptowalut w drugim najbardziej zaludnionym kraju na świecie. Choć Thakur uderzył w wysoką zmienność cen kryptowalut, mówiąc, że te monety często wykreślają 10-krotne ruchy cen w ciągu tygodni. Tak się nie dzieje w walutach fiducjarnych jak rupia indyjska czy dolar amerykański, co według niego jest niebezpieczne. Rząd Indii utworzył z tego względu komitet wysokiego szczebla w celu zbadania kryptowaluty, aby przedstawić wniosek ustawodawczy w parlamencie w oparciu o zalecenia komitetu.

Wcześniej Bloomberg udostępnił informację mówiącą o tym, że Indie mają zamiar wprowadzić zakaz wszystkich kryptowalut. Hipotetyczna zmiana prawa spotkała się z krytyką ze strony całej społeczności kryptowalut, a niektórzy porównali ją nawet do próby zakazu internetu. Podsumowując jednak wszelkie regulacje dotyczące kryptowalut będą znacznie mniej „surowe”, niż wcześniej często się o nich mówiło. Organy nadzorcze wolałyby raczej skupić się na własnym kraju, a nie na wciąż bardzo mieszanej sytuacji kryptowalut, które dotykają globalnie każdego z krajów.

Indie planują wprowadzić całkowity zakaz inwestycji w kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.