Departament Sprawiedliwości oskarża Johna McAfee o oszustwo | Wiadomości | CrypS.

Departament Sprawiedliwości oskarża Johna McAfee o oszustwo

Zerelik Maciej
jonh mcafee aresztowany w hiszpani

Ekscentryczny przedsiębiorca John McAfee znowu wpadł w kłopoty. Tym razem amerykańskie władze zarzucają mu udział w schemacie „pump and dump”.

McAfee oskarżony o oszustwo

McAfee został oskarżony przez amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ) o oszustwo i pranie brudnych pieniędzy. Prokurator Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku powiedział dziś w oświadczeniu:

McAfee został oskarżony o zmowę w celu popełnienia oszustwa dotyczącego towarów i papierów wartościowych, zmowę w zamiarze popełnienia oszustwa dotyczącego papierów wartościowych i oszustwa związanego z toutingiem, zmowę w celu popełnienia oszustwa bankowego i istotne oszustwo bankowe oraz przestępstwa związane z praniem pieniedzy.

McAfee miał wykorzystywać Twittera do promowania altcoinów w schematach „pump and dump”. Oprócz tego jest również oskarżony o promowanie ICO, bez ujawniania, że otrzymał za to wynagrodzenie. Oskarżony został też Jimmy Watson – członek zespołu doradczego McAfee zajmującego się kryptowalutami.

Zgodnie z zarzutami, McAfee i Watson wykorzystali media społecznościowe do popełnienia znanego od wieków schematu pump-and-dump, dzięki czemu zarobili 2 mln USD.

– powiedział asystent dyrektora FBI William F. Sweeney Jr. Ponadto zaznaczył, że McAfee i Watson używali tych samych mediów społecznościowych do promowania ICO, nie ujawniając faktu, że otrzymywali za to wynagrodzenie.

Kontrowersje wokół McAfee

McAfee jest najbardziej znany jako założyciel firmy zajmującej się cyber bezpieczeństwem – McAfee Corp. Okrył się jednak złą sławą ze względu na swoje rzekome powiązania z handlem narkotykami i gorliwe podejście do kryptowalut.

W zeszłym roku został pozwany przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za nieuczciwe promowanie ICO. Oprócz tego DOJ oskarżył go o uchylanie się od płacenia podatków. W związku z tymi zarzutami McAfee przebywa obecnie w więzieniu w Hiszpanii.

jonh mcafee aresztowany w hiszpani
reklama
reklama