Kolejny projekt DeFi zhackowany. Paid Network traci 3 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kolejny projekt DeFi zhackowany. Paid Network traci 3 mln USD

Zerelik Maciej
Akropolis hack DeFi

Protokół DeFi Paid Network został zhackowany. Napastnicy wykorzystali lukę, która pozwoliła na wyemitowanie milionów nowych tokenów.

Około 18:10 UTC w dniu 5 marca, nieznany haker wykorzystał funkcję emisji tokenów i stworzył ponad 59,4 milionów tokenów PAID, wartych w momencie ataku 166 milionów dolarów. Wkrótce potem zaczął  on sprzedawać nielegalnie stworzone tokeny na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap. Z powodzeniem udało mu się pozbyć około 2,5 miliona tokenów PAID. Haker wymienił je za około 2000 ETH (równowartość 3 milionów dolarów).

Zalew nowych tokenów na rynku spowodował natychmiastowy spadek ceny tokena PAID z 2,80 do 0,40 USD. Na adresie portfela hakera nadal znajduje się ponad 56 milionów tokenów PAID, wartych w momencie pisania tego tekstu około 24 milionów dolarów.

Kto stoi za atakiem?

Mimo, że zespół deweloperski zaprzeczył, że była to „wewnętrzna praca”, społeczność spekuluje, że to twórca projektu mógł przeprowadzić atak. Na poparcie tego zarzutu podają, że niektóre funkcje mogą być wywoływane tylko przez określone adresy.

Aby zapobiec dalszym szkodom, Paid Network ogłosiło wycofanie płynności z podatnego na ataki kontraktu. Zespół planuje również stworzenie nowego smart kontraktu, który przywróci saldo tokenów.

Paid Network obiecał, że wkrótce opublikuje szczegółowy raport dot. ataku.

Akropolis hack DeFi
reklama
reklama