Goldman Sachs zwiększa swoją ekspozycję na kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs zwiększa swoją ekspozycję na kryptowaluty

Konrad Juszczyk
Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty

Jeden z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty, dlatego zamierza wprowadzić na rynek nowe produkty związane z branżą kryptograficzną.

Goldman Sachs sprzymierzeńcem kryptowaluty

Amerykański gigant bankowy Goldman Sachs oficjalnie potwierdził swoje plany rozwoju działu kryptowalutowego w obliczu rosnącego popytu ze strony inwestorów. Szef działu aktywów cyfrowych w Goldman Sachs, Matt McDermott ogłosił, że firma zapewni dostęp do kontraktów terminowych CME dla Bitcoina na platformie kryptograficznej, którą bank zamierza wypuścić. Goldman Sachs będzie oferować również usługi kryptograficzne z kontraktami forward oraz NDF.

McDermott zauważył, że początkowo platforma kryptograficzna od Goldman Sachs będzie ograniczona do tych dwóch produktów, stwierdzając: Będziemy skupiać się na tej platformie handlu kryptowalutami, która początkowo będzie dość wąska, ponieważ dostępne będą tylko kontrakty futures na CME i kontrakty forward. Warto dodać, że obecnie rozpowszechniamy Bitcoin wśród naszych klientów instytucjonalnych za pośrednictwem naszej platformy Marquee.

Zapotrzebowanie klientów na aktywa cyfrowe

Akceptacja kryptowalut ze strony Goldman Sachs jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów. Powołując się na wewnętrzne badanie, dyrektor banku powiedział, że 40% inwestorów Goldman Sachs ma obecnie ekspozycję na kryptowaluty.

Wydawało mi się, że te liczby są trochę za wysokie, jednak czułem, że to bardzo dobrze odzwierciedla zapotrzebowanie, jakie zauważyliśmy w ciągu ostatnich trzech do sześciu miesięcy. – powiedział.

Dodał on również, że 61% ankietowanych klientów Goldman Sachs spodziewa się wzrostu cyfrowych aktywów w ciągu następnego roku. 76% ankietowanych spodziewa się konkretnie wzrostu BTC, a 22% z nich uważa, że największa pod względem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta przekroczy poziom 100,000 USD. W najnowszym wywiadzie dyrektor zarządzający w Goldman Sachs powiedział, że istniejący krajobraz kryptowalut bardzo różni się od tego z 2017 roku. Ponoć rok 2020 i 2021 jest kierowany przez instytucje w porównaniu z ruchami detalicznymi w poprzednich latach.

Goldman Sachs poinformował, że 40% jego klientów ma już ekspozycję na kryptowaluty
reklama
reklama