Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 07.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w kryptowalut 07.12.2021
 • Giełda BitMart otrzymuje pomoc po straceniu 200 milionów dolarów
  Giełda kryptograficzna BitMart straciła około 196 milionów dolarów w wyniku sobotniego naruszenia bezpieczeństwa. Jest jednak nadzieja dla giełdy, ponieważ giełda Huobi i zespół stojący za projektem Shiba Inu (SHIB) ogłosiły wsparcie platformie.
 • SundaeSwap – DEX na Cardano uruchamia sieć testową
  SundaeSwap, zdecentralizowana giełda (DEX) na Cardano uruchomiła testnet. Jest to pierwszy przypadek projektu, który wykorzystuje smart kontrakty Cardano do wymiany tokenów w publicznej sieci testowej.
 • Craig Wraight (samozwańczy Satoshi Nakamoto) zapłaci 100 mln USD
  Federalna ława przysięgłych w Miami wydała werdykt ws. Craiga Wraighta, pozwanego przez majątek jego zmarłego partnera biznesowego, informatyka Dave’a Kleimana.
 • Hash rate Bitcoina zbliżył się do kwietniowego maksimum
  Dzienny współczynnik haszowania pierwszej sieci kryptowalutowej osiągnął 191 EH/s. Według Blockchain.com jest to drugi najwyższy poziom po szczycie 198 EH/s 15 kwietnia 2021 roku.
 • Gemini nawiązuje współpracę z największym kolumbijskim bankiem
  Nowojorska giełda kryptowalutowa Gemini ogłosiła, że rozszerzy swoją działalność na Amerykę Łacińską. W tym celu giełda nawiązała współpracę z największym kolumbijskim bankiem Bancolombia. Umowa wejdzie w życie 14 grudnia i pozwoli klientom Bancolombia na obrót 4 aktywami kryptowalutowymi: BTC, ETH, LTC i BCH.
 • Ziemia w metaverse dominuje wyniki sprzedaży NFT
  Cyfrowa ziemia cieszy się dużym popytem. Rynek ten staje się coraz bardziej lukratywny. Tak wynika z zeszłotygodniowych danych dotyczących sprzedaży niewymiennych tokenów (NFT) i metaverse.
 • Szef Goldman Sachs nie posiada prywatnych inwestycji w BTC i ETH
  Szef banku inwestycyjnego Goldman Sachs, David Solomon, nie zainwestował, ani w Bitcoin ani Ethereum. W wywiadzie dla CNBC zauważył, że nie ma w tej sprawie „mocnej opinii”. Gospodarz zapytał szefa banku, czy chce, aby klienci wchodzili w interakcję z zasobami cyfrowymi, przy czym Solomon odpowiedział, że nie widzi powodu, by do tego zniechęcać, ale nie pochwala takiej praktyki.
 • Celsius mógł stracić 50 mln USD w hacku na BadgerDAO
  Wygląda na to, że krypto pożyczkodawca Celsius Network również został dotknięty hackiem BadgerDAO, który miał miejsce w tym tygodniu. Firma podobno straciła 55 wBTC.
 • Japońska FSA wprowadzi nowe prawo dotyczące emitentów stablecoinów
  Stablecoiny rozkwitły w nieuregulowanym cieniu, a w obiegu znajdują się obecnie tokeny o wartości 127 mld USD. Są one powszechnie wykorzystywane do transakcji, które przypominają tradycyjne produkty finansowe, takie jak bankowe konta oszczędnościowe, jednak bez właściwego im poziomu ochrony konsumentów.
Podsumowanie dnia w kryptowalut 07.12.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.