Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 04.05.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (04.05.2021) - CrypS
 • Dogecoin bije rekordy po debiucie na eToro
  Kryptowaluta Dogecoin (DOGE) osiągnęła we wtorek nowy rekord. Wartość tokena z wizerunkiem psa Shiba Inu wzrosła do 0,4876 USD podczas europejskich godzin obrotu giełdowego, przebijając poprzednią rekordową cenę 0,47 USD zarejestrowaną 16 kwietnia.
 • Digital Dollar Project rozpocznie 5 pilotaży CBDC
  Digital Dollar Project (DDP), która jest prywatną inicjatywą na rzecz wprowadzenia cyfrowego dolara, ogłosiła w poniedziałek zbliżające się uruchomienie co najmniej pięciu programów pilotażowych. Ich celem będzie sprawdzenie możliwości wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) emitowanej przez Rezerwę Federalną.
 • S&P wprowadza indeksy kryptowalutowe
  S&P Dow Jones Indices, główny globalny dostawca danych i analiz opartych na indeksach, udostępnił pierwsze indeksy kryptowalutowe w związku z ponownym wzrostem zainteresowania rynkami kryptowalutowymi. Firma ogłosiła w poniedziałek, że uruchomiła trzy indeksy kryptowalutowe powiązane z wynikami dwóch największych kryptowalut: bitcoina (BTC) i ether (ETH).
 • Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zostaje miliarderem
  Vitalik Buterin, współzałożyciel najpopularniejszej na świecie platformy do inteligentnych kontraktów, oficjalnie został miliarderem kryptowalut. Zasoby Ethereum (ETH), Vitalika Buterina podwoiły się od stycznia i przekroczyły 1 miliard USD.
 • Czy Revolut pozwoli na przenoszenie kryptowalut?
  Wyciek, który został szybko usunięty z bloga Revolut, mówił o możliwości przeniesienia swoich zasobów cyfrowych z platformy na portfel sprzętowy. Prawdopodobnie nowa funkcja ujrzy światło dzienne już niebawem.
 • Spartan Protocol traci 30 milionów dolarów
  Spartan Protocol, platforma płynności dla aktywów syntetycznych w Binance Smart Chain, została okradziona z 30 milionów dolarów w skoordynowanym ataku na jej pulę płynności w sobotę. Cena tokena SPARTA spadła w niedzielę o 30%, gdy wyszły na jaw szczegóły ataku.
 • Partner OneCoin, były luksemburski agent, aresztowany we Francji
  Jedna z ważnych figur kryptowalutowej piramidy OneCoin, Fränk Schneider, został aresztowany we francuskim mieście Audun-le-Tiche, 30 minut od granicy z Luksemburgiem – podało lessentiel.lu.
 • eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT
  Dyrektor generalny eBay powiedział w wywiadzie, że firma patrzy na kryptowaluty jako potencjalną opcję płatności na platformie. Firma bada również sposoby wejścia do branży niewymiennych tokenów (NFT) w najbliższym czasie.
 • Bitstamp planuje ekspansję w Stanach Zjednoczonych
  Jedna z najstarszych giełd w branży kryptowalut zapowiedziała rozszerzenie swoich działań w Stanach Zjednoczonych.
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (04.05.2021) - CrypSreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.