S&P wprowadza indeksy kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

S&P wprowadza indeksy kryptowalutowe

Mariusz Przepiórka
S&P wprowadza indeksy kryptowalutowe

S&P Dow Jones Indices, główny globalny dostawca danych i analiz opartych na indeksach, udostępnił pierwsze indeksy kryptowalutowe w związku z ponownym wzrostem zainteresowania rynkami kryptowalutowymi. Firma ogłosiła w poniedziałek, że uruchomiła trzy indeksy kryptowalutowe powiązane z wynikami dwóch największych kryptowalut: bitcoina (BTC) i ether (ETH).

Nowo wprowadzone indeksy obejmują oparty na bitcoinie S&P Bitcoin Index (SPBTC), oparty na etherze S&P Ethereum Index (SPETH) oraz S&P Cryptocurrency MegaCap Index (SPCMC), który został zaprojektowany do śledzenia wyników BTC i ETH ważonych kapitalizacją rynkową. Wszystkie trzy indeksy są już dostępne na stronie internetowej S&P.

Firma podkreśliła, że nowe indeksy kryptowalutowe mają na celu mierzenie wyników aktywów kryptowalutowych notowanych na uznanych, otwartych giełdach, które spełniają minimalne wymagania dotyczące płynności i kapitalizacji rynkowej. Według S&P Dow Jones Indices, indeksy mają wprowadzić przejrzystość na wschodzącym rynku kryptowalut.

Kolejny krok do szerokiej akceptacji kryptowalut

Zgodnie z komunikatem, wycena kryptowalut S&P i dane referencyjne są dostarczane przez firmę Lukka zajmującą się rachunkowością i danymi kryptowalutowymi. Firma jest wspierana przez firmę macierzystą S&P DJI, S&P Global, a także miliardera George’a Sorosa i firmę CPA.com, która świadczy usługi doradcze w zakresie rachunkowości. Spółka S&P DJI wstępnie ogłosiła swój plan uruchomienia indeksów kryptowalutowych pod koniec 2021 roku, chcąc pokryć nimi nawet 550 aktywów cyfrowych. Najnowszy ruch S&P DJI na rynku kryptowalut stanowi ważny kamień milowy na drodze do akceptacji kryptowalut przez branżę tradycyjnych finansów. Wydarzenia te mają miejsce w kontekście ponownego wzrostu wartości rynków kryptowalutowych i nowych rekordów wyceny ETH, która w poniedziałek przekroczyła 3500 USD.

S&P wprowadza indeksy kryptowalutowereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.