Bitstamp planuje ekspansję w Stanach Zjednoczonych | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp planuje ekspansję w Stanach Zjednoczonych

Zerelik Maciej
bitstamp giełda kryptowalut

Jedna z najstarszych giełd w branży kryptowalut zapowiedziała rozszerzenie swoich działań w Stanach Zjednoczonych.

W dzisiejszym ogłoszeniu Bitstamp stwierdził, że rozpocznie kampanię marketingową w Stanach Zjednoczonych. Jej celem będzie edukowanie inwestorów detalicznych na temat kryptowalut. W ramach tych działań Bitstamp planuje potroić liczbę osób w swoim amerykańskim zespole oraz podwoić zespół obsługi klienta.

CEO Bitstamp Julian Sawyer stwierdził, że firma odnotowała w 2020 roku rosnący popyt ze strony amerykańskich inwestorów. Dodał też, że inne giełdy kryptowalutowe „zmagają się z czasem pracy i obsługą klienta”. Według dyrektora generalnego spółki bezpieczeństwo firmy, przejrzyste opłaty i infrastruktura dadzą giełdzie przewagę nad jakąkolwiek lokalną konkurencją.

Kryptowaluty to najszybciej rozwijający się segment usług finansowych, a my zamierzamy być liderem na najbardziej konkurencyjnym rynku finansowym na świecie: w USA. Potencjalny wzrost dla nowych inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w Stanach Zjednoczonych jest astronomiczny.

Sawyer powołał się na znaczny wzrost, jakiego doświadczyła giełda podczas pandemii. Według niego jest to wskazówka, że Amerykanie chcą mieć większy dostęp do cyfrowych aktywów. Bitstamp poinformował, że aktywa pod zarządzaniem dla użytkowników z USA wzrosły o 281% w pierwszym kwartale 2021 roku. Liczba klientów giełdy zwiększyła się natomiast o 570% w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Ponadto, ilość transakcji i depozytów rosła w 2021 roku o 348% miesięcznie, w porównaniu do tego samego okresu w 2020 roku.

Komunikat pojawia się po tym, jak Bitstamp dokonał zmian na kluczowych stanowiskach w swoim kierownictwie w ciągu ostatniego roku. Były członek zarządu Gemini, Sawyer dołączył do firmy jako CEO w październiku. Ostatnio weteran Amazona i były dyrektor finansowy Barclays – Stephen Bearpark, dołączył do Bitstamp jako dyrektor finansowy, a Sameer Dubey jako dyrektor operacyjny.

bitstamp giełda kryptowalut
reklama
reklama