Bitstamp planuje ekspansję w Stanach Zjednoczonych | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp planuje ekspansję w Stanach Zjednoczonych

Maciej Żerelik
bitstamp giełda kryptowalut

Jedna z najstarszych giełd w branży kryptowalut zapowiedziała rozszerzenie swoich działań w Stanach Zjednoczonych.

W dzisiejszym ogłoszeniu Bitstamp stwierdził, że rozpocznie kampanię marketingową w Stanach Zjednoczonych. Jej celem będzie edukowanie inwestorów detalicznych na temat kryptowalut. W ramach tych działań Bitstamp planuje potroić liczbę osób w swoim amerykańskim zespole oraz podwoić zespół obsługi klienta.

CEO Bitstamp Julian Sawyer stwierdził, że firma odnotowała w 2020 roku rosnący popyt ze strony amerykańskich inwestorów. Dodał też, że inne giełdy kryptowalutowe „zmagają się z czasem pracy i obsługą klienta”. Według dyrektora generalnego spółki bezpieczeństwo firmy, przejrzyste opłaty i infrastruktura dadzą giełdzie przewagę nad jakąkolwiek lokalną konkurencją.

Kryptowaluty to najszybciej rozwijający się segment usług finansowych, a my zamierzamy być liderem na najbardziej konkurencyjnym rynku finansowym na świecie: w USA. Potencjalny wzrost dla nowych inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w Stanach Zjednoczonych jest astronomiczny.

Sawyer powołał się na znaczny wzrost, jakiego doświadczyła giełda podczas pandemii. Według niego jest to wskazówka, że Amerykanie chcą mieć większy dostęp do cyfrowych aktywów. Bitstamp poinformował, że aktywa pod zarządzaniem dla użytkowników z USA wzrosły o 281% w pierwszym kwartale 2021 roku. Liczba klientów giełdy zwiększyła się natomiast o 570% w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Ponadto, ilość transakcji i depozytów rosła w 2021 roku o 348% miesięcznie, w porównaniu do tego samego okresu w 2020 roku.

Komunikat pojawia się po tym, jak Bitstamp dokonał zmian na kluczowych stanowiskach w swoim kierownictwie w ciągu ostatniego roku. Były członek zarządu Gemini, Sawyer dołączył do firmy jako CEO w październiku. Ostatnio weteran Amazona i były dyrektor finansowy Barclays – Stephen Bearpark, dołączył do Bitstamp jako dyrektor finansowy, a Sameer Dubey jako dyrektor operacyjny.

bitstamp giełda kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.