Czy Revolut pozwoli na przenoszenie kryptowalut? | Wiadomości | CrypS.

Czy Revolut pozwoli na przenoszenie kryptowalut?

Konrad Juszczyk
Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami

Wyciek, który został szybko usunięty z bloga Revolut, mówił o możliwości przeniesienia swoich zasobów cyfrowych z platformy na portfel sprzętowy. Prawdopodobnie nowa funkcja ujrzy światło dzienne już niebawem.

Wyciek informacji

Revolut stał się jedną z najpopularniejszych mobilnych aplikacji finansowych na świecie, obsługując ponad 15 milionow klientów. Aplikacja umożliwia użytkownikom wymianę pieniędzy bez ukrytych opłat, a także kupowanie kryptowalut i złota. Idąc za ciosem, Revolut prawdopodobnie postanowił rozszerzyć swoje usługi, chcąc pozwolić użytkownikom na przenoszenie swoich bitcoinów na portfele sprzętowe. Niestety ogłoszenie zostało szybko usunięte, choć sam post został przechwycony. Rzecznik firmy powiedział, że post na blogu został opublikowany przez pomyłkę, a uruchomienie planowane jest na najbliższą przyszłość.

Zaczynamy od bitcoina, ale w najbliższej przyszłości dodamy więcej tokenów i ulepszeń. – czytamy w poście.

Ogłoszenie na blogu mówiło również o tym, że klienci płacący kartą Metal otrzymają dostęp do wersji beta, umożliwiającej przenoszenie swoich zasobów BTC z platformy Revolut. Warto podkreślić, że PayPal i Robinhood nadal zapobiegają przenoszeniu kryptowalut na zewnątrz. Revolut opisał proces wypłaty jako bardzo łatwy – „klienci mogą dodać adres portfela, wprowadzić kwotę i nacisnąć przycisk wypłaty„.

Jak wypłacić kryptowaluty na portfel sprzętowy z aplikacji Revolut
GIF z usuniętego posta na blogu Revolut

Szczegóły nowej funkcji

W okresie beta będą obowiązywały pewne ograniczenia, poza faktem, że z usługi skorzystają tylko użytkownicy karty Metal. Przede wszystkim będzie można dodać tylko 3 adresy zewnętrzne do wypłat. Dodatkowo wypłaty są ograniczone do 1000 GBP/miesiąc lub 500 GBP/dzień. Revolut z pewnością wolałby, aby klienci trzymali swoje kryptowaluty na platformie, obiecując, że „większość funduszy kryptograficznych jest przechowywana na cold walletach u jednego z najlepszych depozytariuszy w branży”.

Karta Revlout Metal
Karta płatnicza Revolut Metal

Oraniczenie polegające na niemożności przechowywania swoich zasobów w dowolnym miejscu poza platformą handlową od dawna odstrasza inwestorów. Taka zasada jest sprzeczna ze zdecentralizowanymi zasadami kryptowalut, a historia wielokrotnie pokazała nam, że nie jest to najmądrzejszy sposób na trzymanie większych ilości walut cyfrowych. W sumie Revolut oferuje już ponad 20 różnych kryptowalut, które można kupować i sprzedawać (i prawdopodobnie wkrótce wymieniać) za pośrednictwem aplikacji.

Czym jest Revolut i jaki ma związek z kryptowalutami
reklama
reklama