Partner OneCoin, były luksemburski agent, aresztowany we Francji | Wiadomości | CrypS.

Partner OneCoin, były luksemburski agent, aresztowany we Francji

Michał Misiura
zatrzymano franka schneidera zaangażowanego w oszustwo OneCoin - źródło grafiki tageblatt.lu

Jedna z ważnych figur kryptowalutowej piramidy OneCoin, Fränk Schneider, został aresztowany we francuskim mieście Audun-le-Tiche, 30 minut od granicy z Luksemburgiem – podało lessentiel.lu

Fränk Schneider był poszukiwany międzynarodowym listem gończym, wydanym przez nowojorski sąd. Mężczyźnie zarzuca się pranie pieniędzy, wchłoniętych przez piramidę finansową OneCoin. Schnider miał być także jej reprezentantem oraz ważnym informatorem dla założycielki scamu Ruji Ignatowej. Podobno to on ostrzegł ją, że została objęta śledztwem ze strony FBI.

Schneider miał dostęp do bardzo wielu instrumentów, dzięki którym mógł roztaczać parasol ochronny nad OneCoin’em i jego kierownictwem. Do 2008 roku pełnił funkcję dyrektora operacyjnego luksemburskiej agencji wywiadowczej SREL (Lëtzebuerger Staatlëchen Noriichtendéngscht), znanej jako Spëtzeldéngscht (Służba Szpiegowska). Po odejściu ze służby założył własną firmę konsultingową, która wykorzystywała koneksje z tajnymi służbami. W 2020 roku pojawił się w centrum poważnej afery politycznej związanej z nielegalnymi podsłuchami wobec luksemburskiego biznesmena Lorisa Mariotto.

Fränk Schneider i OneCoin

We wrześniu 2016 roku, OneCoin został umieszczony na czarnej liście brytyjskiego FCA. Według BehindMLM to Schneider miał być osobą odpowiedzialną za zdjęcie piramidy z listy ostrzeżeń. Prowadzona przez niego firma Sandstone SA, wynajęła agencję PR Chelgate, która wywierała presję na brytyjski nadzór finansowy. W efekcie OneCoin zniknął z listy ostrzeżeń FCA, co stało się pożywką dla wielu naganiaczy piramidy, którzy wykorzystali ten fakt do dalszego promowania oszustwa.

Po aresztowaniu Fränk Schneider został przewieziony do stolicy regionu, Nancy, gdzie oczekuje aż Stany Zjednoczone zażądają jego ekstradycji. Zatrzymanie byłego szpiega może oznaczać kłopoty dla ukrytych w cieniu osób związanych z OneCoin’em oraz rzucić nieco światła na biznesowo-polityczną układankę stojącą za piramidą, która doprowadziła do strat szacowanych na 4 mld USD. 

Źródło grafiki: tageblatt.lu

zatrzymano franka schneidera zaangażowanego w oszustwo OneCoin - źródło grafiki tageblatt.lureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.