Dogecoin bije rekordy po debiucie na eToro | Wiadomości | CrypS.

Dogecoin bije rekordy po debiucie na eToro

Mariusz Przepiórka
Dogecoin bije rekordy po debiucie na eToro

Kryptowaluta Dogecoin (DOGE) osiągnęła we wtorek nowy rekord. Wartość tokena z wizerunkiem psa Shiba Inu wzrosła do 0,4876 USD podczas europejskich godzin obrotu giełdowego, przebijając poprzednią rekordową cenę 0,47 USD zarejestrowaną 16 kwietnia.

Wzrost DOGE

Ostatni wzrost wartości nastąpił dzień po tym, jak platforma brokerska eToro ogłosiła obsługę kryptowaluty, powołując się na ogromny popyt ze strony klientów. Notowania Dogecoin na platformie eToro udostępniają walutę około 20 milionów użytkowników rozsianych po całym świecie. Dodatkowa presja zakupowa mogła wynikać z decyzji drużyny koszykarskiej Oakland Athletics o możliwości zakupu biletów za Dogecoiny. W poniedziałkowym komunikacie drużyna Oakland Athletics poinformowała, że przed serią trzech meczów z Toronto Blue Jays w sprzedaży znajdą się dwuosobowe pakiety za 100 DOGE.

Szybkie odreagowanie po 40% spadku wartości, do którego doszło 23 kwietnia, pokazuje silny sentyment na rynku DOGE. Kryptowaluta zyskała w tym roku ponad 9000%, znacznie przewyższając takie waluty jak bitcoin i ethereum. Dzięki ogromnemu wzrostowi wartości, kapitalizacja rynkowa DOGE wzrosła do ponad 59 mld USD, co czyni ją czwartą co do wielkości kryptowalutą na świecie. Dzienne przychody kryptowalutowych górników wzrosły ostatnio do nowego rekordowego poziomu przekraczającego 3 mln USD.

Projekt, który rozpoczął się jako żart w 2013 roku, w tym roku wszedł do mainstreamu i został zaakceptowany przez takie podmioty jak zespół NBA Dallas Mavericks, dostawca medyczny CovCare i kilka innych, które dodały DOGE do opcji płatności. Prezes Tesli Elon Musk kilka razy wspomniał o DOGE na Twitterze, co również przyczyniło się do wzrostu ceny.

Dogecoin bije rekordy po debiucie na eToro
reklama
reklama