eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT | Wiadomości | CrypS.

eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT

Konrad Juszczyk
eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT

Dyrektor generalny eBay powiedział w wywiadzie, że firma patrzy na kryptowaluty jako potencjalną opcję płatności na platformie. Firma bada również sposoby wejścia do branży niewymiennych tokenów (NFT) w najbliższym czasie. Czy możemy spodziewać się, że kolejny gigant wejdzie na pokład kryptowalut, dodając cegiełkę do masowej adopcji krypto?

eBay zainteresowany branżą kryptograficzną

Zgodnie z wywiadem dla CNBC, platforma do handlu elektronicznego eBay bada możliwość dodania usług NFT oraz płatności kryptograficznych. Dyrektor generalny firmy, Jamie Iannone w wywiadzie podkreślił, że chce ułatwić i usprawnić sprzedaż niewymiennych tokenów, ponieważ użytkownicy na serwisie aukcyjnym już zaczęli nimi handlować. Decyzja giganta ecommerce wydaje się być ściśle związana z faktem, że przedmioty kolekcjonerskie to jedna z największych kategorii na platformie.

Wszystko, co można kolekcjonować, było w serwisie eBay od dziesięcioleci i będzie dostępne przez kilka następnych dekad. – zauważył Iannone.

Dyrektor firmy dodał również, że eBay ocenia nowe formy płatności. Niestety, póki co platforma nie akceptuje płatności kryptowalutami i „nie ma bezpośrednich planów” na akceptację kryptowalut, ale mimo to ma je na oku. Z coraz większą adopcją walut cyfrowych możemy przypuszczać, że akceptacja tego rodzaju płatności jest kwestią czasu. Na tle ostatnich wydarzeń akceptacja kryptowalut przez jednego z największych sprzedawców internetowych, jakim jest eBay, byłaby mile widzianym dodatkiem.

Kryptowaluty w handlu elektronicznym

Shopify, czyli platforma umożliwiająca stawianie sklepów internetowych już dawno umożliwiła sprzedawcom akceptowanie kryptowalut jako jedną z możliwości płatności, dzięki wtyczkom jak Coinbase Commerce, BitPay, czy GoCoin. Warto podkreślić, że firma obecnie bada integrację platformy ze zdecentralizowanymi finansami (DeFi) opartymi na Ethereum.

Kryptowaluty w handlu elektronicznym

Inna amerykańska spółka sprzedająca elektronikę, jaką jest Newegg, dodała ostatnio Dogecoin (DOGE) do listy metod płatności. Na koniec PayPal zintegrował płatności kryptowalutami, umożliwiając amerykańskim klientom płacenie za pomocą BTC, ETH, BCH oraz LTC, podczas gdy MasterCard i Visa planują wkrótce zacząć obsługiwać kryptowaluty. W zeszłym tygodniu firma Mastercard we współpracy z Gemini wprowadziła na rynek pierwszą kartę kredytową oferującą „cashback” w postaci cyfrowej waluty za zakupy.

eBay jest zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi oraz technologią NFT
reklama
reklama