Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 03.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 03.01.22]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.01.22]
 • Bitcoin świętuje trzynaste urodziny
  3 stycznia w społeczności kryptowalutowej na całym świecie jest obchodzony jako Bitcoin Genesis Day. Dokładnie trzynaście lat temu, 3 stycznia 2009, wydobyto pierwszy blok BTC.
 • Eminem kupuje NFT Bored Ape Yacht Club za 450 000 USD
  Amerykański raper Eminem nabył NFT z kolekcji Bored Ape Yacht Club za 123,45 ETH (ponad 450 000 USD według kursu wymiany w momencie transakcji).
 • Indyjska giełda WazirX z 6 mln USD zaległości podatkowych
  30 grudnia 2021 roku organy podatkowe w Bombaju ogłosiły, że giełda kryptograficzna WazirX uchyliła się od płacenia podatków. Chodzi o kwotę przekraczającą 6 milionów dolarów. Teraz organ podatkowy deklaruje intensyfikację swoich działań i przeszukania w kolejnych indyjskich giełdach kryptowalutowych.
 • Kolekcjoner NFT stracił Bored Ape wartą 1,9 mln USD
  Kolekcjoner niewymiennych tokenów (NFT) oświadczył dziś, że jego kolekcja Bored Ape Yacht Club NFT o wartości 1,9 miliona dolarów została „zhakowana”. Jak twierdzi, rynek NFT OpenSea „zamroził” dla niego te aktywa.
 • Samsung prezentuje inteligentne telewizory z opcjami kupna i sprzedaży NFT
  Samsung Electronics zaprezentowała nowe modele inteligentnych telewizorów 2022 z „intuicyjną, wbudowaną platformą do wyszukiwania, kupowania i sprzedawania dzieł sztuki cyfrowej”. Są to modele MICRO LED, Neo QLED i The Frame. Aplikacja obsługuje kilka marketplace’ów NFT – szczegóły nie zostały ujawnione przez firmę.
 • Bank of Mexico planuje wprowadzić CBDC do 2024 roku
  Według doniesień rządowych, Bank Meksyku planuje wprowadzić cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) do 2024 roku.
 • SEC zatrudnia byłego asystenta Senatu jako doradcę ds. kryptowalut
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatrudniła nowego członka personelu, który będzie pełnił funkcję doradcy ds. kryptowalut.
 • MicroStrategy kupuje kolejne 1914 BTC
  Firma MicroStrategy świadcząca usługi wywiadu gospodarczego dodała do swoich zasobów kolejne BTC o wartości 94 mln USD. Firma dokonała zakupu aktywów kryptowalutowych po średniej cenie 49 229 USD.
 • BitNile kupuje 20 600 koparek od Bitmain
  Firma wydobywcza BitNile, spółka zależna holdingu Ault Global Holdings, zawarła umowy na zakup łącznie 20 600 urządzeń ASIC. Jest to określone w komunikacie prasowym. Według nieaudytowanego raportu są to 4600 Antminer S19XP i 16 000 Antminer S19j Pro firmy Bitmain.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 03.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.