MicroStrategy kupuje kolejne 1914 BTC | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy kupuje kolejne 1914 BTC

Mariusz Przepiórka
microstrategy bitcoin

Firma MicroStrategy świadcząca usługi wywiadu gospodarczego dodała do swoich zasobów kolejne BTC o wartości 94 mln USD. Firma dokonała zakupu aktywów kryptowalutowych po średniej cenie 49 229 USD.

Zgodnie z oświadczeniem złożonym w czwartek w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, MicroStrategy między 9 a 29 grudnia nabyła 1914 BTC za łączną kwotę 94,2 mln USD. Obecnie jej całkowity stan posiadania wynosi 124 391 BTC. Po ostatnim zakupie bitcoinowe zasoby firmy są wyceniane na około 5,9 mld USD, co stanowi ponad 2,1 mld USD zysku.

Od czasu dokonania pierwszej inwestycji w BTC o wartości 250 milionów dolarów w sierpniu 2020, MicroStrategy wydała na BTC ponad 3,7 mld USD. Zdarzało się, że firma z branży wywiadu gospodarczego kupowała bitcoiny w momentach spadku ich wartości, jednak kilka zakupów dokonała na początku 2021 roku po skokach cen BTC ponad poziom 50 000 USD.

Ostatni zakup BTC przez MicroStrategy następuje po spadku wartości kryptowaluty poniżej poziomu 46 000 USD. Według danych rynkowych w ostatnich siedmiu dniach cena bitcoina spadła o ponad 7%.

microstrategy bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.