SEC zatrudnia byłego asystenta Senatu jako doradcę ds. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

SEC zatrudnia byłego asystenta Senatu jako doradcę ds. kryptowalut

Zerelik Maciej
sec ma nową tymczasową prezeskę

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatrudniła nowego członka personelu, który będzie pełnił funkcję doradcy ds. kryptowalut.

Były pomocnik Senatu Zatrudniony przez SEC

SEC ogłosiła w czwartek, że były asystent Senatu Corey Frayer został zatrudniony jako starszy doradca ds. kryptowalut. Rolą Frayera będzie doradzanie Genslerowi w zakresie kształtowania polityki SEC i wykonywanie międzyagencyjnej pracy związanej z nadzorem nad aktywami kryptowalutowymi.

Frayer pracował wcześniej dla Komisji Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich Senatu Stanów Zjednoczonych. Pracował również nad różnymi kwestiami jako starszy doradca dla Komisji Usług Finansowych Izby pod kierownictwem Rep. Maxine Waters.

Frayer dołączy do SEC wraz z trzema innymi nowymi pracownikami: Philippem Havensteinem jako Operations Counsel, Jennifer Songer jako Investment Management Counsel i Jorge G. Tenreiro jako Enforcement Counsel. Te role nie są związane z kryptowalutami.

Rekrutowani będą służyć pod przewodnictwem przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera, który objął tę rolę w kwietniu 2021 roku. Gensler powiedział, że cztery nowo zatrudnione osoby „mają wyjątkowe doświadczenie” i że „już zaczął polegać na ich cennym doradztwie”.

Peirce komentuje ujednolicone przepisy

Wiadomości pojawiają się równolegle z oświadczeniami komisarz SEC Hester Peirce krytykującą wezwania do stworzenia jednolitego regulatora kryptowalut.

Peirce stwierdziła, że chociaż rozumie „impuls do stworzenia jednego regulatora”, takie żądanie może w rzeczywistości skutkować mniejszą jednością. Pierce powiedziała:

Zazwyczaj w Waszyngtonie, kiedy budujesz kolejnego regulatora, wszystko, co otrzymujesz, to wszystkie istniejące organy regulacyjne plus jeden.

Wezwania do stworzenia zunifikowanego regulatora kryptowalut wyszły od rządu Stanów Zjednoczonych i od firm kryptowalutowych, takich jak Coinbase i FTX.

sec ma nową tymczasową prezeskę
reklama
reklama