Bank of Mexico planuje wprowadzić CBDC do 2024 roku | Wiadomości | CrypS.

Bank of Mexico planuje wprowadzić CBDC do 2024 roku

Redakcja
MEKSYK kryptowaluty bitcoin

Według doniesień rządowych, Bank Meksyku planuje wprowadzić cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) do 2024 roku.

Rząd Meksyku ogłasza CBDC

Rząd Meksyku ogłosił wczoraj za pośrednictwem Twittera, że wprowadzi CBDC do 2024 roku. W tweecie możemy przeczytać:

Banxico [Bank Meksyku] raportuje, że do 2024 roku będzie miał własną walutę cyfrową w obiegu.

Według rządu, decyzja ta została podjęta, ponieważ CBDC i związana z nimi technologia są “niezwykle ważne jako opcje o dużej wartości, aby przyspieszyć integrację finansową w kraju.”

Wydaje się, że rząd meksykański oparł swój raport na oświadczeniu złożonym przez zastępcę gubernatora Banku Meksyku Jonathana Heatha podczas niedawnej wideokonferencji.

Heath powiedział tam, że bank centralny kraju ma harmonogram i dodał, że “być może najpóźniej do końca 2024 roku powinniśmy mieć doskonale działające [CBDC].”

Chociaż póki co nie znamy zbyt wielu szczegółów, wiemy, że aktywa będą prawdopodobnie wspierane i powiązane z ceną meksykańskiego peso i obsługiwane na cyfrowej księdze.

Inne banki centralne rozwijające CBDC

Jeśli Bank Meksyku z powodzeniem wprowadzi CBDC w najbliższych latach, będzie jednym z wielu banków centralnych, które to zrobią. Inne banki, które już utworzyły CBDC lub są w trakcie ich tworzenia, to między innymi banki w Chinach, Nigerii i Szwecji.

Inne kraje prowadzą perspektywiczne badania nad CDBC. Bank Anglii ogłosił niedawno, że kraj ten może uruchomić własną CBDC do 2030 roku, podczas gdy Indie rozważają ograniczenia kryptowalutowe, które mogłyby utorować drogę dla waluty cyfrowej.

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych jest w trakcie przeglądu potencjału walut cyfrowych banku centralnego, chociaż jest mało prawdopodobne, aby kraj ten stworzył takie aktywa w najbliższej przyszłości.

Globalne organizacje, takie jak Międzynarodowy Fundusz Pieniężny, są również zaangażowane w badanie aspektów CBDC.

MEKSYK kryptowaluty bitcoinreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.