Bank of Mexico planuje wprowadzić CBDC do 2024 roku | Wiadomości | CrypS.

Bank of Mexico planuje wprowadzić CBDC do 2024 roku

Zerelik Maciej
MEKSYK kryptowaluty bitcoin

Według doniesień rządowych, Bank Meksyku planuje wprowadzić cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) do 2024 roku.

Rząd Meksyku ogłasza CBDC

Rząd Meksyku ogłosił wczoraj za pośrednictwem Twittera, że wprowadzi CBDC do 2024 roku. W tweecie możemy przeczytać:

Banxico [Bank Meksyku] raportuje, że do 2024 roku będzie miał własną walutę cyfrową w obiegu.

Według rządu, decyzja ta została podjęta, ponieważ CBDC i związana z nimi technologia są „niezwykle ważne jako opcje o dużej wartości, aby przyspieszyć integrację finansową w kraju.”

Wydaje się, że rząd meksykański oparł swój raport na oświadczeniu złożonym przez zastępcę gubernatora Banku Meksyku Jonathana Heatha podczas niedawnej wideokonferencji.

Heath powiedział tam, że bank centralny kraju ma harmonogram i dodał, że „być może najpóźniej do końca 2024 roku powinniśmy mieć doskonale działające [CBDC].”

Chociaż póki co nie znamy zbyt wielu szczegółów, wiemy, że aktywa będą prawdopodobnie wspierane i powiązane z ceną meksykańskiego peso i obsługiwane na cyfrowej księdze.

Inne banki centralne rozwijające CBDC

Jeśli Bank Meksyku z powodzeniem wprowadzi CBDC w najbliższych latach, będzie jednym z wielu banków centralnych, które to zrobią. Inne banki, które już utworzyły CBDC lub są w trakcie ich tworzenia, to między innymi banki w Chinach, Nigerii i Szwecji.

Inne kraje prowadzą perspektywiczne badania nad CDBC. Bank Anglii ogłosił niedawno, że kraj ten może uruchomić własną CBDC do 2030 roku, podczas gdy Indie rozważają ograniczenia kryptowalutowe, które mogłyby utorować drogę dla waluty cyfrowej.

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych jest w trakcie przeglądu potencjału walut cyfrowych banku centralnego, chociaż jest mało prawdopodobne, aby kraj ten stworzył takie aktywa w najbliższej przyszłości.

Globalne organizacje, takie jak Międzynarodowy Fundusz Pieniężny, są również zaangażowane w badanie aspektów CBDC.

MEKSYK kryptowaluty bitcoin
reklama
reklama