Indyjska giełda WazirX z 6 mln USD zaległości podatkowych | Wiadomości | CrypS.

Indyjska giełda WazirX z 6 mln USD zaległości podatkowych

Anna Sutowicz
wazirx

30 grudnia 2021 roku organy podatkowe w Bombaju ogłosiły, że giełda kryptograficzna WazirX uchyliła się od płacenia podatków. Chodzi o kwotę przekraczającą 6 milionów dolarów. Teraz organ podatkowy deklaruje intensyfikację swoich działań i przeszukania w kolejnych indyjskich giełdach kryptowalutowych.

Na giełdzie kryptowalut WazirX indyjski organ podatkowy wykrył uchylenie się od obowiązku podatkowego o wysokości blisko 6 mln dolarów. WazirX to jedna z największych giełd kryptograficznych w Indiach. W listopadzie 2019 roku WazirX został przejęty przez giełdę kryptowalut Binance.

Organ podatkowy stwierdził, że:

sprawa jest częścią specjalnej akcji przeciwko uchylaniu się od opodatkowania, która opiera się na intensywnej eksploracji danych i analizie danych, zainicjowanej przez CGST Mumbai Zone.

W swoim oświadczeniu komisja wskazała, że ​​bada także inne giełdy kryptowalut. Wedle raportu The Economic Times, po przeszukaniu WazirX indyjski organ podatkowy wraz z DGGI, czyli krajowym organem ścigania podległym Ministerstwu Finansów odpowiedzialnym za zwalczanie uchylania się od płacenia podatków w Indiach, przeszukał w sobotę biura sześciu dostawców usług kryptowalutowych. Wśród giełd wymienionych w raporcie znalazły się: CoinDCX, Unocoin, Coinswitch Kuber i BuyUCoin.

Podejrzewano, że ci dostawcy usług pobierali prowizję za ułatwienie sobie wymiany bitcoinów, ale nie płacili podatku GST. Transakcje te zostały przechwycone przez DGGI. Udowodniono brak zapłaty podatku GST o wysokości ponad 9,41 mln dolarów.

Co na to Binance?

W opinii Binance występuje wiele niejasności w regulacjach prawnych i to doprowadziło do innego obliczenia zapłaconego podatku GST. Giełda dodała również, że w celu zachowania zgodności zapłaciła także dodatkowy podatek GST. Zapewniła, że nie miała zamiaru uchylać się od obowiązku podatkowego.

Indyjskie organy podatkowe zapewniły, że w nadchodzących dniach zintensyfikują swoje działania.

wazirx
reklama
reklama