Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w kryptowalut 02.12.2021
 • DappRadar: sprzedano wirtualne działki w metaverse za 106 mln USD
  Według informacji udostępnionych przez DappRadar, cztery projekty metaverse oparte na technologii blockchain, wygenerowały w zeszłym tygodniu sprzedaż wirtualnych tokenów NFT przedstawiających działki wirtualnej ziemi, o wartości ponad 100 mln USD.
 • Square zmienia nazwę na Block i koncentruje się na blockchainie
  Firma Square, zajmująca się płatnościami cyfrowymi, ogłosiła, że zmieniła nazwę firmy na Block i prawdopodobnie zamierza skupić się na sektorze technologii blockchain.
 • Autor modelu Stock-to-Flow przyznaje się do porażki
  Analityk PlanB, przyznał się do niepowodzenia własnego „najgorszego” scenariusza, zgodnie z którym kurs bitcoin miał osiągnąć w listopadzie 98 000 dolarów. W pierwszej połowie listopada bitcoin ponowił swój rekord wszechczasów na poziomie około 69 000 $, ale potem kurs się skorygował. Plan B dał modelowi Floor jeszcze jeden miesiąc, podkreślając, że sam model pozostaje aktualny.
 • Meta ułatwiła uruchamianie reklam związanych z kryptowalutami na swojej platformie
  Meta, firma zajmująca się mediami społecznościowymi, znana wcześniej jako Facebook, zmieniła swoje wymagania dla firm, które chcą reklamować produkty związane z aktywami cyfrowymi.
 • Brat Elona Muska uruchamia filantropijne DAO
  Kimbal Musk – brat Elona Muska – ogłosił uruchomienie „Giving DAO”, które opisał jako eksperyment w „zdecentralizowanej filantropii”.
 • David Marcus odchodzi z Facebooka
  David Marcus, szef działu finansowego Facebooka, ogłosił, że opuszcza macierzystą firmę Meta, w której pracował od przeszło 7 lat.
 • Stosunek Ethereum do Bitcoina osiągnął sześciomiesięczny szczyt
  Ethereum wydaje się wchodzić w nowy trend wzrostowy po przetestowaniu kluczowego obszaru wsparcia. Token ETH platformy smart kontraktów jest również w tendencji wzrostowej w stosunku do BTC.
 • Kierownicy 6 głównych firm z branży krypto wystąpią przed Kongresem USA
  8 grudnia w amerykańskim Kongresie odbędzie się przesłuchanie menadżerów wysokiego szczebla z 6 czołowych firm z branży kryptowalut.
 • Adidas ogłasza współpracę z Bored Ape Yacht Club
  Adidas ogłosił współpracę z projektem NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC). Firma zamieniła również swoje zdjęcie profilowe na Twitterze na tematyczną małpę z kolekcji BAYC. Nie wiadomo, na czym dokładnie polega współpraca stron, jest ona jednak prawdopodobnie związana z aplikacją CONFIRMED, czyli platformą do kupowania produktów Adidas. 
Podsumowanie dnia w kryptowalut 02.12.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.