Stosunek Ethereum do Bitcoina osiągnął sześciomiesięczny szczyt | Wiadomości | CrypS.

Stosunek Ethereum do Bitcoina osiągnął sześciomiesięczny szczyt

Redakcja
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Ethereum wydaje się wchodzić w nowy trend wzrostowy po przetestowaniu kluczowego obszaru wsparcia. Token ETH platformy smart kontraktów jest również w tendencji wzrostowej w stosunku do BTC.

Ethereum wybija się ponad Bitcoina

Bitcoin może być największą kryptowalutą na świecie, ale obecnie jest w trendzie spadkowym w stosunku do Ethereum.

ETH w ciągu ostatniego miesiąca doświadczył sporych wahań cen. Najpierw w dniu 10 listopada osiągnął rekordowy poziom 4 870 USD, po czym spadł o prawie 20% wraz z resztą rynku.

Wydaje się jednak, że inwestorzy wykorzystali ostatnią korektę, aby ponownie wejść na rynek. Znaczący wzrost presji zakupowej pomógł ETH odbić się od dna. Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni, token wzrósł o 800 dolarów.

Obecnie, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej może być na dobrej drodze do osiągnięcia nowych rekordów wszech czasów.

Formacja cup and handle na wykresie trzydniowym ETH daje optymistyczne perspektywy dla aktywa. Odległość między dnem kielicha a poziomem wybicia z formacji na poziomie 3985 USD wskazuje, że cena ETH w ciągu najbliższych kilku tygodni może się nawet podwoić, osiągając poziom 9400 USD.

Pomimo siły, jaką ETH pokazał na rynku w ostatnich tygodniach, zdecydowane trzydniowe zamknięcie świecowe poniżej poziomu wsparcia 3 985 USD może unieważnić byczą tezę.

eth usd

Czy ETH wyprzedzi BTC?

Podczas gdy ETH wzrósł w stosunku do dolara amerykańskiego, para handlowa ETH/BTC również zyskała na sile po zakończeniu siedmiomiesięcznej fazy konsolidacji. Stosunek pomiędzy ETH i BTC osiągnął dziś po raz pierwszy od sześciu miesięcy poziom 0,08.

Stosunek ten odnosi się do ceny tych dwóch aktywów: przy stosunku 0,08, jeden BTC jest wart 12,5 ETH. Traderzy kryptowalutowi często omawiają ten stosunek w połączeniu z “The Flippening”, hipotetycznym wydarzeniem, w którym Ethereum wyprzedziłoby Bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej.

W dniu dzisiejszym musiałby on wynosić około 0,16. W przeliczeniu na dolary amerykańskie, cena ETH musiałaby wzrosnąć dwukrotnie, do około 9 100 USD.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.