Square zmienia nazwę na Block i koncentruje się na blockchain | Wiadomości | CrypS.

Square zmienia nazwę na Block i koncentruje się na blockchain

Mariusz Przepiórka
square bitcoin

Firma Square, zajmująca się płatnościami cyfrowymi, ogłosiła, że zmieniła nazwę firmy na Block i prawdopodobnie zamierza skupić się na sektorze technologii blockchain.

W tweecie opublikowanym w środę firma Square wskazała, że rebranding połączy fimę z usługą Cash App, zdecentralizowanym projektem bitcoinowym tbDEX oraz platformą streamingu muzyki i wideo Tidal. W informacji prasowej podkreślono, że Square Crypto, oddział firmy płatniczej skoncentrowany na kryptowalutach, również zmieni nazwę na Spiral i dołączy do rodziny Block.

Jack Dorsey odszedł z Twittera

– Block odnosi się do okolicznych bloków, w których znajdujemy naszych sprzedawców, blockchaina, imprez blokowych pełnych muzyki, przeszkód do pokonania, fragmentu kodu, cegieł budowlanych i oczywiście kostek wolframu – wskazała firma Square. – Przez ponad rok pracowaliśmy, aby dokonać tej zmiany i stanowi ona jedynie zmianę naszej oficjalnej nazwy. Nasz cel, wizja, struktura i sposób działania pozostają bez zmian.

Rebranding następuje zaledwie dwa dni po tym, jak prezes Square – obecnie Block – Jack Dorsey, zrezygnował ze stanowiska w Twitterze, powołując się na potrzebę zapewnienia swojemu następcy, dyrektorowi ds. technologii i członkowi zarządu Paragowi Agrawalowi, przestrzeni do pracy bez jego wpływu. W tym czasie wiele osób spekulowało, że Dorsey może głębiej zainteresować się kryptowalutami i blockchainem poprzez Square, w podobny sposób, w jaki Facebook odwrócił swą uwagę od mediów społecznościowych, zmieniając nazwę na Meta.

Zmiana nazwy już od 10 grudnia

– Block to nowa nazwa, ale nasz cel, jakim jest wzmocnienie pozycji, pozostaje taki sam – powiedział Dorsey na temat zmiany nazwy. – Bez względu na to, jak się rozwiniemy lub zmienimy, nadal będziemy budować narzędzia, które pomogą zwiększyć dostęp do gospodarki.

Firma Square poinformowała również, że zmiana nazwy wejdzie w życie około 10 grudnia. Podkreślono też, że nie są planowane żadne zmiany organizacyjne w Block, Cash App, Tidal, Spiral lub tbDEX.

square bitcoin
reklama
reklama