DappRadar: sprzedano wirtualne działki metaverse za 106 mln USD | Wiadomości | CrypS.

DappRadar: sprzedano wirtualne działki metaverse za 106 mln USD

Mariusz Przepiórka
DappRadar: sprzedano wirtualne działki metaverse za 106 mln USD

Według informacji udostępnionych przez DappRadar, cztery projekty metaverse oparte na technologii blockchain, wygenerowały w zeszłym tygodniu sprzedaż wirtualnych tokenów NFT przedstawiających działki wirtualnej ziemi, o wartości ponad 100 mln USD.

Niedawny wpis firmy analitycznej zajmującej się zdecentralizowanymi aplikacjami wskazuje, że między 22 a 28 listopada aktywność na The Sandbox, Decentraland, CryptoVoxels i Somnium Space „kwitła”, a łączny wolumen obrotu wyniósł 105,8 mln USD od ponad 6000 traderów.

– Niewątpliwie działki w Metaverse są następnym wielkim hitem w przestrzeni NFT. Generując rekordowe liczby sprzedaży i stale rosnące ceny NFT, wirtualne światy są nowym topowym towarem w przestrzeni kryptowalutowej – wskazała firma DappRadar.

Sandbox z największą sprzedażą w tygodniu

Lwią część wolumenu w tym tygodniu zgarnęła platforma Sandbox (86,56 mln USD), Decentraland odpowiadał za 15,53 mln USD, podczas gdy CryptoVoxels i Somnium Space wygenerowały odpowiednio 2,68 mln USD i 1,1 mln USD. Wszystkie cztery projekty metaverse są zbudowane na blockchainie Ethereum.

Firma DappRadar zauważyła na swoim oficjalnym blogu, że fala zainteresowania wirtualnymi światami, takimi jak Sandbox i Decentraland, rozpoczęła się wraz z rebrandingiem Facebooka na Meta. – Jest to tylko wierzchołek góry lodowej, która wrzuciła termin Metaverse do głównego nurtu. Wirtualne światy niosą ze sobą tak ogromny potencjał, a my dopiero zaczynamy dostrzegać pełen wachlarz przypadków wykorzystania krain metaverse – czytamy na blogu.

DappRadar: sprzedano wirtualne działki metaverse za 106 mln USD
reklama
reklama