Brat Elona Muska uruchamia filantropijne DAO | Wiadomości | CrypS.

Brat Elona Muska uruchamia filantropijne DAO

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kimbal musk

Kimbal Musk – brat Elona Muska – ogłosił uruchomienie “Giving DAO”, które opisał jako eksperyment w “zdecentralizowanej filantropii”.

Wow, Web 3 wiele mnie nauczył. Postanowiłem przeprowadzić eksperyment, aby zdecentralizować filantropię. W najbliższy wtorek, uruchamiam pierwsze Giving DAO. Chcesz przeczytać Lite Paper? Napisz do mnie. Konstruktywne opinie na Twitterze mile widziane.

Kimbal Musk jest właścicielem The Kitchen Restaurant, założył Big Green – organizację non-profit, która zbudowała klasy na świeżym powietrzu w całych Stanach Zjednoczonych, a także zasiada w zarządzie firmy Tesla, produkującej pojazdy elektryczne jego brata.

Web 3 odnosi się do zdecentralizowanej wersji Internetu zbudowanej na publicznych blockchainach. Wersja ta stoi w wyraźnym kontraście do Web 2, której cechą charakterystyczną jest powstanie platform takich jak Facebook i Google oraz centralizacja ogromnych ilości danych użytkowników.

Najnowsze przedsięwzięcie Kimbala wygenerowało również wsparcie ze strony wielu przyjaznych kryptowalutom kont na Twitterze. Jeden ze zwolenników Floki Inu napisał:

To brzmi ekscytująco! Prawdziwa moc kryptowalut i blockchain, aby zakłócić filantropię, jest jeszcze niewykorzystana, więc wspaniale jest widzieć cię jako pioniera w tym zakresie.

Kryptowaluty i filantropia

To nie pierwszy raz, gdy świat Web 3 i kryptowalut próbował swoich sił w filantropii.

W październiku tego roku organizacja Lekarze bez Granic (MSF) otrzymała 3,5 miliona dolarów w Ethereum ze sprzedaży NFT. Jennifer Tierney, dyrektor wykonawczy MSF Australia powiedziała wtedy:

Ta zmieniająca grę darowizna kryptowalutowa pojawia się w czasie, gdy nagły przypadek COVID-19 spotęgował i tak już pilne potrzeby medyczne ludzi na całym świecie.

W zeszłym miesiącu grupa hakerów przekazała organizacjom charytatywnym i pozarządowym dochody z ataków ransomware.

Hakerzy z grupy Darkside do przekazania darowizn wykorzystali serwis Giving Block. Grupa podobno zrobiła to, aby “uczynić świat lepszym miejscem”.

kimbal muskreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.