Brat Elona Muska uruchamia filantropijne DAO | Wiadomości | CrypS.

Brat Elona Muska uruchamia filantropijne DAO

Zerelik Maciej
kimbal musk

Kimbal Musk – brat Elona Muska – ogłosił uruchomienie „Giving DAO”, które opisał jako eksperyment w „zdecentralizowanej filantropii”.

Wow, Web 3 wiele mnie nauczył. Postanowiłem przeprowadzić eksperyment, aby zdecentralizować filantropię. W najbliższy wtorek, uruchamiam pierwsze Giving DAO. Chcesz przeczytać Lite Paper? Napisz do mnie. Konstruktywne opinie na Twitterze mile widziane.

Kimbal Musk jest właścicielem The Kitchen Restaurant, założył Big Green – organizację non-profit, która zbudowała klasy na świeżym powietrzu w całych Stanach Zjednoczonych, a także zasiada w zarządzie firmy Tesla, produkującej pojazdy elektryczne jego brata.

Web 3 odnosi się do zdecentralizowanej wersji Internetu zbudowanej na publicznych blockchainach. Wersja ta stoi w wyraźnym kontraście do Web 2, której cechą charakterystyczną jest powstanie platform takich jak Facebook i Google oraz centralizacja ogromnych ilości danych użytkowników.

Najnowsze przedsięwzięcie Kimbala wygenerowało również wsparcie ze strony wielu przyjaznych kryptowalutom kont na Twitterze. Jeden ze zwolenników Floki Inu napisał:

To brzmi ekscytująco! Prawdziwa moc kryptowalut i blockchain, aby zakłócić filantropię, jest jeszcze niewykorzystana, więc wspaniale jest widzieć cię jako pioniera w tym zakresie.

Kryptowaluty i filantropia

To nie pierwszy raz, gdy świat Web 3 i kryptowalut próbował swoich sił w filantropii.

W październiku tego roku organizacja Lekarze bez Granic (MSF) otrzymała 3,5 miliona dolarów w Ethereum ze sprzedaży NFT. Jennifer Tierney, dyrektor wykonawczy MSF Australia powiedziała wtedy:

Ta zmieniająca grę darowizna kryptowalutowa pojawia się w czasie, gdy nagły przypadek COVID-19 spotęgował i tak już pilne potrzeby medyczne ludzi na całym świecie.

W zeszłym miesiącu grupa hakerów przekazała organizacjom charytatywnym i pozarządowym dochody z ataków ransomware.

Hakerzy z grupy Darkside do przekazania darowizn wykorzystali serwis Giving Block. Grupa podobno zrobiła to, aby „uczynić świat lepszym miejscem”.

kimbal musk
reklama
reklama